Teminatla serbest bırakıldı

19 Ağustos 2017 Cumartesi | 11:59

Narkotik ekiplerinin Girne-Çatalköy anayolu üzerinde düzenledikleri uyuşturucu operasyonunda 2 gram kokain ile tutuklanan Yusuf Koşar aleyhindeki soruşturma tamamlandı 

Kıbrıs Town Houses

Devrim DEMİR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekipleri tarafından, Girne-Çatalköy anayolu üzerinde tasarrufunda 2 gram kokain ile tutuklanan Yusuf Koşar aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Kokain ile ilgili polisin aradığı 2 kişi ise önceki gün polise teslim edilirken, dün iki zanlı da ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Koşar, dün teminat talebiyle dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazan Aksun, zanlının yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı 1 kişinin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi ile serbest yargılanmasına karar verdi.

 

Soruşturma tamamlandı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Halil Dümenci mahkemede verdiği ifadede, zanlı Yusuf Koşar’ın kanunsuz uyuşturucu madde kokain “alma” ve “tasarruf” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Halil Dümenci, zanlının Narkotik ekipleri tarafından Girne-Çatalköy anayolunda tespit edilerek tasarrufunda 2 gram kokain ele geçirildiğini söyledi.

Koşar’la bağlantısı olduğu tespit edilen 2 kişinin yakalandığını, ifade eden Dümenci, zanlının yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.