Tek düşünce galibiyet

13 Mart 2013 Çarşamba | 14:08
Tek düşünce galibiyet
Kıbrıs Town Houses

Cihangir Teknik Direktörü Mehmet Ali Özgürgün, Yenicami galibiyetinin bir anlam kazanabilmesi için Lefke maçında mutlak suretle galip gelmek zorunda olduklarını açıkladı

Cem DAĞDELEN

Süper Lig’de şampiyonluk adaylarından Yenicami’yi mağlup ederek ligin hem alt hem de üst sıralarını sarsan Cihangir gözünü Lefke maçına dikti.
Teknik direktör Mehmet Ali Özgürgün yönetiminde çıktığı ilk maçı üç puanla kapatan Mesarya ekibinde yeniden moraller yerine geldi.
Ligin ikinci yarısında oynadığı 5 maçta sadece Göçmenköy karşısında galip gelen Cihangir, Yenicami’den sonra Lefke maçını da kazanarak çıkışa geçmek istiyor.
Lefke maçına dört antrenmanla hazırlanacak olan Cihangir’de Kaan’ın cezası biterken Can dördüncü sarı karttan dolayı bu hafta takımda yer alamayacak.
Ligin ilk yarısında Lefke’de görev yapan Mehmet Ali Özgürgün, Cihangir’i 2-1 mağlup etmişti.

“9 puanlık maç”

Cihangir Teknik Direktörü Mehmet Ali Özgürgün, Lefke maçının kendileri için oldukça önemli olduğunu belirterek kazanmak zorunda olduklarını açıkladı.
“Yenicami galibiyeti ile takımın moral motivasyonu yükseldi. Ancak bu galibiyetin bir anlam kazanabilmesi için Lefke maçını kazanmamız gerekiyor. Tehlikeli bölgede bulunan bire bir rakiplerimizden olan Lefke maçı bu hafta adına 6 puan değil 9 puanlık maç. Dört antrenmanla hazırlanacağımız Lefke karşılaşmasını kazanmaktan başka bir düşüncemiz yok.”