En Üst

24 Nisan 2017

Tatar Mağusa’ya Çıkartma Yaptı!

Tatar Mağusa’ya Çıkartma Yaptı!
Haber İçi Üst

Gümrük, polis ve sahil güvenlik işbirliğiyle yürütülen çalışmalar sonucunda sahil güvenlik ekipleri, Gazimağusa’nın 15 mil açığında küçük botlar aracılığıyla sigara kaçakçılığının yapıldığı “Sirena” ve “Flamengo” adlı yük gemilerini belirledi.
Gemilerin personeli bugün mahkemeye çıkarıldı ve haklarında tutuklama emri alındı.
Olayın tespiti üzerine Maliye Bakanı Ersin Tatar, Gazimağusa Limanı ve Serbest Bölgesinde incelemeler yapıp tekneyle kaçakçılık yapılan gemilere gitti. Tatar, gemilerden yapılan kaçakçılık hakkında bilgiler aldı.
Bakan Tatar, yaptığı incelemeler ve aldığı bilgilerin ardından TAK muhabirine yaptığı açıklamada, KKTC’nin kaçakçılığa alet edilmeyeceğini vurguladı ve gümrük çalışanları, polis v e özellikle sahil güvenliğe çaba ve başarılarından dolayı teşekkür etti.
Ersin Tatar, olay yerinde gemilerdeki konteynerlerin nasıl farklı bir şekilde yerleştirilip kaçakçılıkta kullanıldıklarını gördüklerini anlatarak, olay öncesinde, gümrük çalışanları, polis ve sahil güvenlik ekiplerinin koordinesiyle manifestolardaki işlemlerin belirlenip harekete geçildiğini aktardı.

Sigara kaçakçılığının belirlenip gerekenin yapılmasının önemine işaret eden Maliye Bakanı Tatar, KKTC ve Türkiye’nin gelir kaybına uğratıldığı sigara kaçakçılığının önüne geçilmesi için gerekenin yapıldığını dile getirdi.
Bakan Tatar, uluslararası kuruluş ve örgütlerle işbirliği içinde KKTC’nin gerekeni yapacağından kuşku duyulmamasını isteyerek, kaçakçılığa karşı mücadelenin devam edeceğini belirtti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King