Tablet Almadan Önce Herkes Bu Haberi Okumalı!

15
Tablet Almadan Önce Herkes Bu Haberi Okumalı!

İlk seçiminiz iPad’den yana olmalı . Çünkü en yüksek performansa sahip tablet o . Ayrıca sayılamayacak kadar yazılım seçeneği , uygulamalar , oyunlar , videolar ve müzikler .

Eğer maddiyat sizin için önemliyse ve çok basit küçük bir seçim yapmak isterseniz Nexus 7 size uygun olabilir . Performans , rahat kullanım ve Jelly Bean desteği ile güçlü bir Android Tablet işinizi görebilir .

Kararınızı daha da kolaylaştıracak birkaç inceleme daha yapalım .

İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Tablet almadan önce kendinize sormanız gereken şey "Ne için kullanmayı planlıyorum?" . Bu iş olabilir , eğlence olabilir , gündemi takip etmek için olabilir . Ya da bilgisayarınızın yerine kullanmak istiyor da olabilirsiniz . Veya seyahatlerde film izlemek , Tv olarak kullanmak da planlarınız arasında olabilir . Biraz da teknik özelliklere değinirsek , sabit bir İnternet’e erişim , depolama kapasitesinin yüksek olması ya da HDMI özelliği de istiyor olabilirsiniz .

Fiyat Her Şey Değildir

Bir tabletin pahalı olması , onun yüksek kalite olduğunu göstermez . Bunu her cihaz için söyleyebiliriz . Örneğin bir iPad’den alacağınız teknik performansı , Amazon’nun KindleFire HD tableti de sunabilir ucuz olmasına rağmen . Tekrardan Apple iPad’i ele alırsak ; pahalılığını tam olarak teknik kalitesine borçlu olduğu söylenemez . Hatta tam olarak bir HDMI veya depolama genişletme desteği bile olduğu söylenemez .

Fakat Apple tabletlerin pahalı olma ve dünya lideri konumunda olma sebeplerinden birkaçını söylersek bunlar ; inanılmaz uygulama imkanı , ince tasarım ve zarif arayüz ve sağlam bir ekosistem anlayışı . Tablet fiyatını görmezden gelip , başka şeylerle yaklaşın .

Üretici Markaya Önem Verin

Üretici marka tablet seçiminde önemli bir konumdadır . Üretici güvenilir bir marka olmalıdır , yoksa herhangi bir sorun çıktığında bu sorunu çözmek için çok fazla uğraşabilirsiniz

Tabletlerdeki versiyonların son ve güncel olmasına dikkat edin . Örneğin Android bir tablet alacaksanız Asus ve Motorola bu konuda iyi , fakat Samsung’un öyle olduğu söylenemez . Üretici markaların tabletlerindeki ünlerini iyice araştırın .

İşlemciler

Apple A6X

Şu anki mevcut piyasada bulunan en hızlı işlemci 4.nesil iPad’de bulunuyor . Android benzerlerinin yanında , A6X uygulamaları yüklemede en hızlı görünüyor . Oyunlardaki performansı da tartışılamaz derecede en üst seviyede . Bu işlemciyi istediğiniz bir tablet işlemcisiyle karşılaştırın , A6X üstün çıkacaktır .

Android: Nvidia Tegra 3

Nvidia’in amiral gemisi , 4 çekirdekli kompleks tasarıma sahip ve oyunlarda hızlı bir performans alabilmenizi sağlıyor . Hatta bazı oyunlar Tegra 3 desteğiyle birlikte çıkıyor ve grafiksel işlemleri için Tegra 3’e ihtiyaçları var . Ayrıca Tegra 3 vSMP teknolojisi ile pasif çekirdekleri kapatarak güç konusunda tasarrufta da bulunabiliyor . Ekstra bir çekirdeğe sahip işlemci , kapattığı 4 çekirdeği yerine onu aktif konuma sokuyor ve sadece arka planda çalışan uygulamalar açık kalıyor . Böylece şarj konusundaki sıkıntılarınız son bulabilir .