En Üst

30 Nisan 2017

Suudi Arabistan Kralı Öldü mü?

Suudi Arabistan Kralı Öldü mü?
Haber İçi Üst

Press TV’nin Londra’dan yayın yapan Arap gazetesi El Şark el Avsat’tan aktardığı habere göre, Kral Abdullah geçtiğimiz hafta çarşamba günü klinik olarak öldü.

Haberde Suudi Arabistan’daki bazı tıbbi kaynaklara dayanılarak Kral’ın kalbi, böbrekleri ve akciğerleri gibi hayati organlarının faaliyetlerinin sona erdiği ifade edildi.

Doktorların Kral Abdullah’ı hayata döndürmek için birkaç kez elektroşok verdiği, Kral’ın şu an solunum cihazına bağlı yaşadığı da öne sürüldü.

Suudi Arabistan’dan haberle ilgili henüz bir yorum gelmedi.

89 yaşındaki Kral Abdullah bir süredir kamuoyuna çıkmıyor, resmi toplantılara onun yerine veliahtı katılıyor.

El Şark El Avsat Kasım 2012’de de Kral Abdullah’ın 14 saatlik bir ameliyatın ardından komaya girdiğini ve klinik olarak öldüğünü bildirmiş, haber Kraliyet ailesince yalanlanmıştı.

'SEVDA TEPESİ'Nİ GÖREMEDEN ÖLDÜ'

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, 27 milyon dolara Turgut Özal döneminde Kandilli'deki 57 dönümlük Sevda Tepesi'ni satın almıştı.

Abdullah'ın satın almış olduğu arsa 2012 yılında oy birliğiyle İstanbul'un silüetini bozmayacak turizm ve konaklama amaçlı imara açılması onaylanmıştı. Kral Abdullah, tam 28 yıl boyunca bu arazinin imara açılmasını beklemişti.

Ölüm haberini duyanlar ise 'Sevda Tepesi'ni göremeden gitti' yorumlarını yaptı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King