Sürat tutkusu canını aldı

0
53
Sürat tutkusu canını aldı

AŞIRI SÜRAT…   Akçay Güzelyurt yolunda dün gece saat 21.15 sıralarında meydana gelen kazada Lokmacı’da görev yapan uzman er Abdülkadir Turhan olay yerinde yaşamını yitirdi. Kaza Turhan’ın aşırı sürat nedeniyle plakası  olmayan motosikletinin kontrolünü kaybederek yolun sağına geçmesi sonucu meydana geldi

MÜDAHALE SONUÇ VERMEDİ… Kaza sonrasında ambulans ile olay yerine giden sağlık ekibi yaşam belirtisi devam eden Abdülkadir Turhan’ı hayata döndürmek için 15 dakika uğraştı. Kalbi duran Turhan’a uygulanan şok sonuç vermedi. Arkadaşları tarafından motor tutkunu Kadir olarak bilinen Abdülkadir olay yerinde yaşamını yitirdi
70 METRE SAVRULDU Aşırı süratin etkisiyle meydana gelen kazada Abdülkadir Turhan kaza yerinden 70 metre ötede yol seviyesinin altındaki Mülayim Mutlu’ya ait evin bahçesine savruldu. Motosiklet ise savrulmaya devam etti ve kaza noktasından 90 metre ileride durdu. Abdülkadir Turhan’ın kaskı ise savrulduğu evin bahçesinde parçalanmış bulundu

Gürsel KARAGÖZLÜ
Akçay’da dün gece meydana gelen motosiklet kazasında Gayretköylü 23 yaşındaki Abdülkadir Turhan yaşamını yitirdi.  Havadis muhabirinin olay yerinden edindiği bilgiye göre kaza saat 21.15 sıralarında Akçay-Güzelyurt yolunda meydana geldi.  Abdülkadir Turhan motoru ile saat 21.15 sıralarında Akçay’dan Güzelyurt istikametine doğru seyrederken direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağına geçerek devrildi.
Evin bahçesine savruldu…
Abdülkadir Turhan kazanın etkisi ile motoruyla birlikte kaza yerinden 70 metre uzakta ve yol seviyesinin altında bulunan Mülayim Mutlu’ya ait evin bahçesine savruldu. Kazanın neden olduğu gürültüyle dışarıya fırlayan bölge sakinleri ambulans çağırdı.
Müdahale kurtaramadı…
Güzelyurt Sağlık Ocağı’ndan çağrılan ambulans kısa sürede kaza yerine ulaştı.  Sağlık ekibinin yaşam belirtileri devam eden Abdülkadir Turhan’ı hayata döndürme çabaları sonuç vermedi. Kalbi duran Turhan, hayata döndürülemedi ve kaza yerinde yaşamını yitirdi.
Motor 90 metre ötede durdu
Olay yerinden edinilen bilgiye göre kaza aşırı sürat sonucu meydana geldi. Polisin kaza yerinde yaptığı ilk incelemede motosikletin kaza yerinden 90 metre uzağa sürüklenerek durduğu tespit edildi. Abdülkadir Turhan’ın kaskı ise kendisinin de savrulduğu evin bahçesinde bulundu.
Uzman erdi…
Gayretköy’de ikamet eden 23 yaşındaki Abdülkadir Turhan arkadaşları arasında Kadir olarak biliniyordu. Motosiklet tutkunu olan Kadir, Güvenlik Kuvvetleri’nde uzman er olarak çalışıyordu. Abdülkadir Turhan, Lefkoşa’da Lokmacı Barikatı bölgesinde görev yapıyordu.
Gayretköy yasa boğuldu
Kaza haberinin duyulmasının ardından Gayretköy yasa boğuldu. Çevresi ve arkadaşları tarafından sevilen bir genç olan Abdülkadir’in ölümünün ardından arkadaşları Facebook’taki duvarına “Allah rahmet eylesin kardeşim”  yazarak ölümünü duyurdu.
Pist motoru…
Abdülkadir Turhan’ın kaza anında kullandığı motosikletin yarışlarda ve sürat tutkunlarının kullandığı yüksek motor gücüne sahip pist motoru olduğu belirtildi. Kazanın duyulmasının ardından olay yerinde toplanan gençler Turhan’ın daha önce de pistte küçük bir kaza atlattığını öne sürdü.

Kaza sonrasında Abdülkadir Turhan'ın taktığı kask parçalanmış olarak bulundu