Süper Lig neyinize?

0
19

Süper Lig’e son bileti alacak play-off grubu mücadelesinde Düzkaya ile Gençler Birliği berabere kalarak işi zora soktular.
Lig maratonunun ardından sezonu taçlandıracak bu önemli mücadelede sahadaki oyuncu sayısının tribündeki biletlilerden fazla olması enteresan gelse de boş tribünlere oynamak Kıbrıs Türk futbolunun gerçeği.
Tribünde seyircin yok, takımının futbol adına sahaya koydukları performans yerlerde süründüğüne göre hem Düzkaya’nın hem de Gençler Birliği’nin Süper Lig’de ne işi olduğunu kendi kendi sormaları gerekiyor.
Maça iyi başlayan taraf Düzkaya olsa da kısa sürede toparlanıp ikinci bölgede rakibe nefes aldırmayıp iyi organize olan Gençler Birliği ilk yarıda üstün olan taraftı. Tempoyu yükseltip Ayhan Demir’in hücumda etkinliği sağda Osman’ın bindirmeleri ile kurulan baskının sonucu devrenin uzatma bölümünde Ahmet Orun’un galibiyet golünü getirdi. Ancak ikinci devreye enerjisi yetmeyen Gençler Birliği, 45 dakikalık bölümde ancak kalesini savunabildi. Risk alan rakibi karşısında bulduğu kontratakları biraz beceriksizlik biraz da laubalilikten değerlendiremeyen İskele temsilcisine bir de Abdullah’ın sorumsuzca gördüğü kırmızı kart eklenince son dakikalar kabusa döndü.
Süper Lig tecrübeli birçok oyuncusu bulunan Düzkaya’da ilk yarıda kimin ne yaptığı belli değildi. Kaptırılan topta rakibi kovalamak adına birbirini suçlayıp yardımlaşmayan, hücumda müsait pozisyondaki arkadaşı yerine kendi vurmayı tercih eden Düzkaya’da egoizm takımı fena bozdu. Bunun bedelini geriye düşerek ödeyen kırmızı beyazlılar ancak ikinci yarıda işin ciddiyetine varabildi. 
Aksel’e bir pozisyon geriye çekilip oyun kurma görevini alması akılcıl bir hamleydi. Buna bir de Hüseyin Türk’ün yanına savunmadan İbrahim Eker ve Başak’ın oyuna alarak forvetin üçlenmesi dümeni Düzkaya’nın eline geçirdi.
Rakibin geriye yaslanmasından yaralanarak oyunu üçüncü bölgeye yıkan Çatalköy ekibi pozisyonlar bulsa da birçok pozisyonda ofsayta düşüp üstünlüğünü tabelaya yansıtamadı. Son bölümde yaratılan baskı uzatmada Sercan’ın fırsatçılığı sonucu beraberlik golünü getirdi.
Düzkaya maç sonunda tek puana sevinse de kaybettiği iki puanla Mormenekşe’nin üç puan gerisinde kalarak Süper Lig umutlarını darbeledi.