Süper derbinin yeri belli oldu

10 Temmuz 2013 Çarşamba | 10:40
Süper derbinin yeri belli oldu
Kıbrıs Town Houses

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa Final maçı için adres giderek netlik kazanıyor. Türkiye Futbol Federasyonu iki ezeli rakibi İstanbul Olimpiyat Stadı veya çok sayıda Türk’ün yaşadığı Makedonya’nın başkenti Üsküp’te oynatmayı planladığı öğrenildi.

Kupayı yurtdışında oynatmak isteyen TFF, Azerbaycan Futbol Federasyonu’ndan alınan ret yanıtından sonra rotayı, Üsküp’e çevirdi. Süper Kupa Final maçını oynatmak için Makedonya Federasyonu ile temaslara da hemen başladı.

DEV MÜCADELEYE YOĞUN İLGİ BEKLENİYOR

MAKEDONYA’dan olumu yanıt alan Türk yetkililer Üsküp alternatifine sıcak bakmaya başladılar. Üsküp’te çok sayıda Türk asıllı Makedon vatandaşı ile Türkiye’de akrabaları yaşayan çok sayıda Arnavut asıllı Müslüman yaşıyor.

Süper Kupa Finali’nin Üsküp’te oynanması durumunda maçın büyük ilgi görmesine kesin gözüyle bakılıyor. İstanbul Üsküp arasının yaklaşık 800 kilometre olması Makedonya’nın Türkiye’ye vize uygulamaması kente çok sayıda taraftarın otobüslerle ulaşabilmesine de olanak sağlayacak. Üsküp kentine futbol yoluyla önemli bir hareket getirmesi iki ülke arasında kardeşliğin daha da güçlenmesi de Süper Kupa’nın bu kentte oynanma ihtimalini güçlendiriyor.