Suç işlemek için geldi

0
55
Suç işlemek için geldi

Nadire KRAŞLIOĞLU
Kız meselesi yüzünden Türkiye’den KKTC’ye suç işlemek için gelen Ahmet Erdem, ülkeye ayak basar basmaz tasarrufundaki 2 adet 45 santimlik kama ile Mağusa’da sakin Yasin Erciyas’ın evini bastı. Erdem’in izinsiz olarak evi bastığı sırada şans eseri evde kimsenin bulunmaması olası bir yaralama ve cinayeti önledi. Polise yapılan şikayet üzerine tutuklanan Ahmet Erdem dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz kama taşıma”, “Ciddi darp”, “Mülke tecavüz”, “Kasti hasar” ve “Kavga ve rahatsızlık”  suçları ile ilgili Yargıç Banu Soyer karşısına çıkarılan Erdem, hükümsüz tutuklu olarak yargılanmak üzere Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Erciyas’ın eşiyle ilişkisi olduğunu iddia etti
Olayla ilgili soruşturma başlatan polis memuru Hasan Özgüç mahkemedeki ifadesinde zanlı Ahmet Erdem’in, 14 Ağustos 2013 tarihinde saat 17:00 sıralarında Gazimağusa’da ikamet eden Yasin Erciyas’a ait eve izinsiz olarak girip mülke tecavüz suçunu işledikten sonra, tasarrufundaki ağız uzunlu 31, toplam uzunluğu 45 santim olan 2 adet kama ile Yasin Erciyas ve eşinin duvarda asılı düğün fotoğraflarına vurarak kırdığını açıkladı. Yasin Erciyas ile daha önceden telefonda tartıştıkları gerekçesi KKTC’ye gelen Ahmet Erdem’in evde kimseyi bulmaması üzerine evi terk ederek yolda yürüdüğü esnada Yasin Erciyas ile karşılaştığını belirten polis, Erdem ile Erciyas’ın kavga ettiklerini ifade etti. Zanlı Ahmet Erdem’in önceki gün saat 11.00 sıralarında ülkeye giriş yaptığının tespit edildiğini belirten polis, zanlının aynı gün suç işlediğini kaydetti. Zanlı Ahmet Erdem hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ancak zanlının KKTC’de ikamet edecek yerinin olmadığını beyan eden polis, Ahmet Erdem’in  tutuklu yargılanmak üzere 1 ayı geçmemek şartıyla cezaevine gönderilmesini talep etti. Ahmet Erdem’in polisteki ifadesinde, Yasin Erciyas’ın eşi ile ilişkisi olduğunu beyan ettiği ve Erciyas ile daha önce telefonda tartıştıkları gerekçesi ile KKTC’ye suç işlemek için geldiği öğrenildi.

Cezaevine gönderildi
Mahkeme, yargılanacağı dönemde mahkemede hazır bulunması maksadı ile Ahmet Erdem’i hükümsüz tutuklu olarak 20 günü geçmemek şartı ile Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.