07 Aralık 2016

Sporun gurur gecesi

Sporun gurur gecesi
Haber İçi Üst

MOK; 2012-2013 Haziran döneminde başarılı sporcu, antrenör, hakem ve yöneticilere plaket verdi. Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris’in de hazır bulunduğu törende Londra Olimpiyat Oyunları’na katılan Meliz Redif ve antrenörü Levent Ilgın’a Olimpizm Özel Ödülü verildi

Havadis Gazetesi Spor Servisi’nden Spor Müdürü Mustafa Özsoy, Omaç Başat, Tonguç Kotak ve Yeşim Tuncel Kotak spor yazarı olarak ödüllendirilirken Cem Dağdelen, triatlon dalında Başarılı Antrenör Ödülü’ne, Medya Özel Ödülü’ne ise Nazım Burgul layık görüldü

Mustafa ŞENAL

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi düzenlediği törenle 2012-2013 Haziran döneminde uluslararası yarışmalarda başarılı olan sporcu antrenör, hakem ve yöneticilere ödüllerini verdi.
KTSYD Binası’nda dün akşam yapılan törende spor federasyonlarının bildirimlerine göre Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında şeref kürsüsüne çıkanlar Olimpizm Ödüllerini aldı.
Olimpik olmayan dallarda düzenlenen Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında ilk üçe giren sporcular ile bu şampiyonalarda görev alan hakem ve antrenörlere de Olimpizm Ödülü verildi. Uluslararası spor yarışmalarında dereceye giren sporcular Olimpizm Teşvik Ödülü ile taçlandırıldı.
Uluslararası yarışmalarda başarılı olan sporcular ile antrenör ve hakemler Olimpizm Teşvik Ödülü kapsamında ödüllendirilirken değişik spor dallarında büyük başarıların yolunu açan spor alanındaki yöneticilerimiz de olimpizm ödül gecesinde unutulmadı.
Sporumuzun gelişmesine katkı yapan spor yazarları da olimpizm ödül gecesinde ödül aldı.

İdris de katıldı
Milli Olimpiyat Komitesi’nin düzenlediği olimpizm ödül gecesine Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris de katıldı.
Gecede Londra Olimpiyat Oyunları’na katılan ancak Üniversiteler Yaz Oyunları’na katıldığı için Rusya’nın kazan kentine giden Meliz Redif’in Olimpizm Özel Ödülü’nü antrenörü Levent Ilgın’a verdiler.

Ödül alacaklar şöyle:
Olimpizm Özel Ödülü
Londra Olimpiyat Oyunları’na katılan Meliz Redif ile antrenörü Levent Ilgın

Olimpizm Ödülleri Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılanlar
Atletizm: Yiğitcan Hekimoğlu, Mehmet Baykent, antrenör Celal Keleş, hakem Hasan Reyhan…
Bilardo: Berk Mehmetçik, antrenör Mehmet Şanlısoy, hakem Togay Tantura…
Halter ve Vücut Geliştirme: Tarık Mustafa, Şefik Şefik, Mustafa Behlül, Murat Şenyiğit, Tuana Büyükyılmaz, antrenörler Ali Dahlameroğlu, Neval Çelebioğlu Akgürgen, hakem İlhan Terzioğlu…
Kickboks: Aytan Tosun, Mustafa Kaya, Emine Akın ve Çağrı Şah, antrenör Cuma Özturk, hakem Faramaz Najafov…
Judo: Hüseyin Öğüt, Mehmet Emin Tekin, Doğan Özdemir, antrenör Orhan Bebek, hakem Aydın Aksu…
Taekwando: Pınar Akarpınar, Rigina Rakhmatova, Songül Yıldırım, Cansu Keskin, İhsan Yaldızsal, Turgay Yalçın, Müsenna Doğan Koç, Mert Kandemir, antrenör Ali Uslu, hakem Öykü Ergin, yönetici Mustafa Aktuğ.
Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ile antrenörü Orçun Kamalı…
Futbol Tenisi: Zehra Borazancı, Ayşe Mullacuma, Makbule Nurtunç, Sıdıka Nurtunç, Şerif Ogan, antrenör Çiler Demirtay, hakem Batu Beyit…

Olimpizm Teşvik Ödülleri; Uluslararası spor yarışmalarında dereceye girenler
Tenis: sporcu Eliz Maloney, antrenör Yusuf Yönlüer
Triatlon Federasyonu: Kemal Elektrikçi, antrenör Cem Dağdelen, hakem İbrahim Üstüner, yönetici Doğukan Tüfekçi…
Darts: Cemal Gingi…
Masa Tenisi: İbrahim Pekdoğan ve Eser Erenler antrenörler Menteş Baytaroğlu, Aşkın Demiray, yönetici Ahmet Aknar…
Eskrim: Serhan Aydınel, antrenör Ömer Aydın, hakem Görkem Yücetaş…
Hava Sporları: Eser Kişmir ve Salahi Tezel…
Güreş: Özper Özorun, Hakkı Karapelit, antrenör Mertdoğan Soyalan, hakem Oruç Ertürk…
Bisiklet: Mehmet Sevinç, Soner Akbaş, Arda Alibaba, hakem Menteş Çağla, antrenör Kudret Güloğlu, yönetici Hasan Kılıç…
Voleybol: Ferdi Gürses ile Kemal Şah, antrenör Erdinç Serdahoğluları…
Okçuluk: Boren Sargon…
Atıcılık: Mert Kofalı…
Atletizm: Mustafa Yorulmaz, Buse Savaşkan, Havva Hüdan, Milenay Günsoy…
Satranç: Mustafa Yelken Hüseyin Can Ağdelen, Ayşen Sağlamer, Cengiz Hasman…
Su Sporları: Başak Bizden, antrenör Mehmet Gürçek…
Üniversiteler Spor: Beyhan Gürgöze, Hakan Atamtürk, Türkay Akpınar, Cemal Konnolu…
Herkes İçin Spor Federasyonu: Kemal Topaloğlu…
Spor Yazarları: Mustafa Özsoy, Yeşim Tuncel Kotak, Çelen Oben, Raif Özgüren, Tonguç Kotak, Ogün Gençkaçmaz, Songuç Kürşat, Necmi Belge, Raif Örtunç, Omaç Başat…
Medya Özel Ödülü: Nazım Serkan Burgul

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

havadis gazetesi reklam