Spor masaya yatırıldı

12 Temmuz 2013 Cuma | 10:59
Spor masaya yatırıldı
Kıbrıs Town Houses

MOK Başkanı Serdar Savim, “32 federasyon MOK çatısı altında bir araya geldi. Milli Olimpiyat Komitesi olarak bu yıl bir değişiklik yaptık ve Spor Üstün Hizmet Ödüllerini bu toplantıda verdik” dedi

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, MOK’un parçalı yapısından bugün bir bütün olarak ortaya çıktığını ifade ederek, günün söz değil iş zamanı olduğunu kaydetti

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, spor federasyonları başkanları ve spor yazarlarını bir araya getirdi. Lefkoşa Eziç Restaurant’taki kahvaltıda bir araya gelinen toplantıda Milli Olimpiyat Komitesi tarafından spor federasyonu başkanlarına spora katkılarından dolayı plaket verildi.

Savim: 32 federasyon bir arada

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Serdar Savim, 32 federasyonun MOK çatısı altında bir araya geldiğini kaydetti. Savim, Milli Olimpiyat Komitesi olarak bu yıl bir değişiklik yaptıklarını ve Spor Üstün Hizmet Ödüllerini bu toplantıda vermeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

İdris: Çok faydalı bir gelişme

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, görev süresinin kısa olması nedeniyle tüm federasyonlarla temas etme imkanı olmadığından bu toplantıyı faydalı bulduğunu söyledi. İdris, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin parçalı yapısından bugün bir bütün olarak ortaya çıktığını da ifade ederek, günün söz değil iş zamanı olduğunu kaydetti.
Federasyon başkanlığının “popülerlik” olarak algılandığı KKTC’de, en ağır yükün altında olanların yine federasyon başkanları olduğuna değinen Bakan İdris, bu zor görevi sınırlı imkanlar ile sürdüren başkanlara teşekkür etti.

Toplantıda MOK tarafından Bakan Asım İdris’e ve Spor Genel Koordinatörü Süleyman Göktaş’a MOK’a katkılarından dolayı plaket takdim edildi.