Şonya’dan Aslanbaba Açıklaması!

0
26
Şonya'dan Aslanbaba Açıklaması!

Şonya’nın Ejder Aslanbaba ile ilgili açıklaması şöyle:

Akşam Ejder Aslanbaba’yı bir televizyon programında izledim. Bir anlaşma yaptık diyor. Ben DP’nin Genel Sekreteriyim ve şunu söylüyorum: Biz kimse ile bir anlaşma yapmadık. Ejder Aslanbaba’ya gel seni şu sıradan aday yapacağız diye bir anlaşmada bulunduğumuza dahil bilgim yok. Dolayısıyla böyle bir şey yoktur. O da bütün aday adayları gibi başka bir partiden gelmiştir. Ama gelmeseydi de bizim adayımız vardı çok özel bir pozisyonu yok.

DP UG İSKELE ADAYLARI TAMAM

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG), 28 Temmuz Erken Genel Seçimi’ne yönelik, İskele milletvekili adaylarını dün gece belirledi. DP-UG’nin resmileşen İskele milletvekili adayları şöyle:
Hüseyin Avkıran Alanlı
Özay Öykün
Halil Talaykurt
Ali Bolatcan
Dr. Hamit Bakırcı

DP-UG Genel Sekreteri Bengü Şonya aday belirleme çalışmalarına ilişkin BRT’ye açıklamada bulundu.

Şonya, İskele dışındaki bölgelerde milletvekilliği aday adaylarının mülakatlarının tamamlandığını ve değerlendirme aşamasında olunduğunu söyledi.

Şonya, “Demokrat Parti’de İskele akşam belirlendi. İskele dışında kalan ilçelerde bugün ve yarın tamamlanması gerekiyor. Komitelerimiz mülakatlarını tamamladı. Adayları kategorilerine ayırdılar. Partinin içinde tekrar değerlendirilerek ona göre isimler ve sıralamaları belirlenecek. O kadar çok adayımız var ki.

Örneğin belirlenen İskele ilçesinde 5 tane yer için 17 aday vardı. Çok kolay olmadı. Girne ilçesinde de 32 tane aday adayı bulunuyor. Üzülenler ve kırılanlar olacak ancak elden bir şey gelmiyor. Partinin çıkarını göz önünde bulundurarak çalışıyoruz”, şeklinde konuştu

Şonya, bir soru üzerine Demokrat Parti’de adaylık için herhangi bir kontenjan bulunmadığına işaret etti.

Bengü Şonya, “Kontenjan yok. Bir tek UBP’den bize katılan arkadaşları belirleme sistemimizden muaf tutuyoruz. O arkadaşları delegeye götürmüyor ve mülakat yapmıyoruz. Onlar bir şekilde listelerde uygun görülen bir yere yerleştirilecekler. Ama Demokrat Parti’nin parti olması ve kendi üyelerine vefası çerçevesinde onlar da münasip bir yere yerleşecekler” dedi. BRTK