Son isim Yeşilada

22
Son isim Yeşilada

Çetinkaya’da Ömer Arhun’un başkanlığa devam etmeme kararından sonra Cemal Bulutoğluları’nın adaylığı için girişimler yapılmıştı. Sonuç alınamaması üzerine eski futbolculardan, iş adamı Engin Yeşilada’nın adaylıkta ismi gündeme geldi

Ülkemizin efsane kulübünde, salı akşamı 3. olağanüstü genel kurul toplantısı yapılacak ve halen başkanlık için adaylık müracaatında bulunan yok. Adaylık müracaatı için zaman bugün saat 19.00’da dolacak. Tüzükte 5 genel kurulda aday çıkmaması durumunda kulübün kaymakamlığa devri yazıyor

Ahmet ÖZSOY

Süper Lig son şampiyonu Çetinkaya’da başkan adayı konusundaki belirsizlikte üçüncü haftaya gelindi. Sarı-kırmızılı kulüpte başkan Ömer Arhun’un göreve devam etmeme kararı almasından sonra görevini devredecek isim bulunamıyor. Futbolculardan serbest transfer hakkı kazananlar bir bir takımdan ayrılırken, Süper Lig’deki rakip takımlar da transferde önemli isimleri kadrosuna dahil ediyor.
Ligde bugüne kadar her zaman için şampiyonluğun en iddialı takımları arasında bulunan ve adı efsane olarak anılan Çetinkaya’da bu yılki gidişat pek ışık vermiyor. Kulübün önde gelenleri kendi arasında yaptıkları çalışmalarla başkan adaylığı için alternatif isimlerle görüşseler de geçmiş iki genel kurulda adaylık müracaatı yapan olmadı.
Çetinkaya ile adı özdeşleşen isimlerden olan Cemal Bulutoğluları’nın yeniden başkan adayı olması ile bir takım görüşmeler yapılmıştır ve Ömer Arhun da destek olacağı beyanında bulunmuştu ancak bugün sona erecek başkan adaylık süresine gelinmesine rağmen Bulutoğluları’ndan bir açıklama gelmedi.

Son isim Engin Yeşilada

Çetinkaya’da bir dönem futbol oynayan ve başarılı performansı ile hafızalarda kalan Engin Yeşilada’nın ismi başkan adaylığı için yeniden gündeme geldi. Metgin Ltd. Direktörü Engin Yeşilada ile Çetinkaya Kulübü’nün önde gelen bazı isimlerinin görüşme yaptığı ve Yeşilada’nın başkan adaylığını değerlendirmesi istediği öğrenildi.
Engin Yeşilada’ya yapılan teklifte mevcut başkan Ömer Arhun’un da Cemal Bulutoğluları ile birlikte tam destek sözü verdiği belirtilirken, adaylık müracaatı süresinin bugün saat 19.00’da sona erecek olması belirsizliğin devam etmesini getirdi.

5. genel kurul sonrası kaymakamlık

Çetinkaya’da salı akşamı yapılacak olağanüstü genel kurul üçüncü kez toplanacak. Başkan adayı bulunamaması durumunda üçüncü kez ertelenecek olan genel kurulun önünde iki toplantı daha fırsat var. Sarı-kırmızılı kulübün tüzüğünde 5 kez toplanan genel kurullarda başkan adayı çıkmaması durumunda kulübün kaymakamlık tarafından idare edilmesi gerektiği yazıyor.
Şu anda basketbol antrenörleri ve futbol altyapı antrenörlerinin yaklaşık 2 aylık maaşlarının da ödenmediği Çetinkaya’da özellikle önümüzdeki 1 haftalık sürenin çok hareketli geçmesi bekleniyor.

Fotoğraflar: Engin Yeşilada – Çetinkaya ( Amlem)