Son düşen kim olacak?

21 Nisan 2017 Cuma | 14:07
futbol
Kıbrıs Town Houses

3.TAKIM BELLİ OLABİLİR: Son 2 haftada Mormenekşe ve Dumlupınar’ın Süper Lig’e veda etmesinin ardından 1. Lig’e düşecek üçüncü ve son takımın kim olacağı, bu hafta sonu oynanacak Cihangir-Değirmenlik ve Küçük Kaymaklı-Binatlı maçları sonrasında belli olabilir

 

4 PUANLIK AVANTAJ:

  1. sıradaki Değirmenlik ile 14. sıradaki Binatlı arasında 4 puanlık bir fark var. Değirmenlik takımının kaybetmesi ve Binatlı’nın kazanması durumunda bitime 2 hafta kala Değirmenlik ligden düşen üçüncü takım olacak. Aksi bir sonuçta ise heyecan diğer haftaya taşınacak

Hüseyin KÖPRÜLÜ

 

Süper Lig’e veda eden Mormenekşe ve Dumlupınar’ın ardından ligden düşecek üçüncü ve son takım bu hafta sonu oynanacak olan 28. hafta karşılaşmalarıyla belli olabilir.

Son sırada yer alan ve 2 hafta önce lige deva eden Mormenekşe’nin ardından geçtiğimiz hafta da, 15. sıradaki Dumlupınar ligin bitmesine 3 hafta kala resmen veda etmişti.

Gözler bu kez ligden düşecek üçüncü ve son takıma çevrildi.

  1. sıradaki Değirmenlik ve 13. sıradaki Binatlı bu hafta kader maçlarına çıkacak.

İki takımın özellikle bu hafta oynayacakları maçlar çok büyük önem teşkil ederken aralarındaki 4 puanlık fark birçok ihtimali beraberinde getiriyor.

 

Fark 4’e indi

  1. haftada Binatlı’nın mağlup olması ve Değirmenlik takımının da galip gelmesi neticesinde puan farkının 7’den 4’e inmesi Lefkoşa ekibini ümitlendirirken, Güzelyurt temsilcisi Binatlı’yı ise telaşlandırmış oldu.
    Ligin 28. haftasında oynanacak olan Cihangir-Değirmenlik ve Küçük Kaymaklı-Binatlı maçları sonrasında belki de ligden düşecek olan üçüncü takım belli olacak.

Bu hafta 3.takım belli olabilir

  1. haftada Değirmenlik takımının kaybetmesi ve Binatlı’nın kazanması durumunda bitime 2 hafta kala Değirmenlik ligden düşen üçüncü ve son takım olacak.
    Eğer Değirmenlik takımı sahadan galip ayrılırsa yarış son 2 haftaya sarkacak. Burada dikkat edilecek detay Değirmenlik takımının puan kaybına tahammülünün olmaması.
Facebook Comments