Sınırda Yakalandı

16 Temmuz 2013 Salı | 08:54
Sınırda Yakalandı
Kıbrıs Town Houses

Adanın güneyinden kuzeyine uyuşturucu ithalinde arabuluculuk yaptığı öne sürülen Ferhat Çelebi, 2 yıl sonra sınırda yakalandı. Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Ekipleri tarafından gözaltına alınan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

Mahkeme, zanlı Çelebi’yi ileride yargılanmak üzere 2 ay süreyle cezaevine gönderdi.

Gönüllü ifade verdi…
Duruşmada zanlının 2011 yılında Güney Kıbrıs’tan 454 paket Centetik Cannabionid türü uyuşturucu madde ithal edilmesi olayı ile ilgili tutuklandığı açıklandı.
Polis, zanlının gönüllü ifade verdiğini, uyuşturucu maddeyi cezaevinde hükümlü olarak bulunan Süleyman Çelik ile Aytuğ Güler vasıtası ile Beyarmudu Kapısı’ndan ülkeye getirdiğini itiraf ettiğini söyledi. Zanlı Çelebiye 1 kilo 315 gram ve 70 paket Centetik Cannabionid türü uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçlarından yazılı dava tebliği getirildiğini kaydeden polis ancak zanlının davasını kabul etmediğini açıkladı.
“Serbest kalırsa kaçabilir”
Polis, zanlının suç ortakları Süleyman Çelik ile Aytuğ Güler’in 20 Haziran 2012 tarihinde yargılanıp 3’er yıl hapis cezasına çarptırıldığını belirtti. Polis, zanlı Çelebi’nin TC vatandaşı olduğunu, Güney Kıbrıs vatandaşı bir kişi ile evli olduğunu ve sürekli Rum tarafından yaşadığını belirterek, serbest kalması halinde yasal olmayan yollardan yurt dışına kaçabileceğini ifade etti.
Polis, zanlının davasında hazır olması amacıyla teminata bağlanmasını talep etti.