En Üst

25 Nisan 2017

Şimdilik özgür kaldılar

Şimdilik özgür kaldılar
Haber İçi Üst

Nadire KRAŞLIOĞLU
Aralarında bulunan husumet nedeniyle Gazimağusa’da Mustafa Keyvan’ı demir sopalarla dövüp sokak ortasında kovalayarak öldürmekle tehdit eden Çağlar Kıral ve Özgür İnan Karataş dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Şiddet tehdidi”, “ Ciddi darp” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçları ile ilgili polis tarafından aleyhlerinde soruşturma başlatılan Kıral ve Karataş teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
“Seni öldüreceğiz”
Konuyla ilgili mahkemede ifade veren polis memuru Murat Arkoy, Çağlar Kıral ile Özgür İnan Karataş’ın aralarında bulunan husumet nedeniyle önceki gün Bahriyeli Sokak’ta yol içinde Mustafa Keyvan ile kavga ettiklerini hatırlattı. Arkoy, zanlıların ellerinde kanunsuz olarak bulundurdukları demir sopalarla Mustafa Keyvan’ın başına ve vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle Keyvan’ı ciddi şekilde darp ettiklerini anımsattı. Zanlıların elinden kurtulmak isteyen Mustafa Keyvan’ın zanlılar tarafından sokak ortasında ellerinde sopalarla kovalandığını belirten Arkoy, zanlı Kıral ve Karataş’ın Keyvan’a hitaben “seni öldüreceğiz” şeklinde bağırarak şiddet tehdidinde bulunduklarını açıkladı.
Yurt dışına çıkışları yasaklandı
Mahkeme Çağlar Kıral ve Özgür İnan Karataş’ın pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde emir vererek KKTC dışına çıkışlarını yasakladı. Zanlılar mahkemenin uygun gördüğü 3’er bin TL’lik nakdi teminat şartını yerine getirerek davaları görüşülünceye dek serbest bırakıldı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King