En Üst

30 Mart 2017

Şimdi de Ali Yenier tutuklandı

Şimdi de Ali Yenier tutuklandı
Haber İçi Üst

Nadire KRAŞLIOĞLU

Gazimağusa’da 16 Temmuz 2013 tarihinde Süleyman Uluçay’a ait evden 1 adet diz üstü bilgisayar ve 1 adet tablet bilgisayar çalınmasıyla ilgili yeni tutuklama yapıldı. Polis tarafından tutuklanan Ali Yenier isimli kişi dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı. Mahkeme “Ev açma ve sirkat” ile suçlanan Ali Yenier’in 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Kapkın ve Arslan serbest bırakıldı
Meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili polis, 24 Temmuz tarihinde çalıştırdığı bilgisayar dükkanından çalıntı bilgisayar satıldığı gerekçesi ile Onay Kapkın ve Oktay Arslan’ı mahkemeye çıkararak soruşturma maksatlı Kapkın ve Arslan aleyhinde tutukluluk süresi temin etmişti. Polis yürütülen soruşturma neticesinde söz konusu hırsızlık suçu ile ilgili Ali Yenier ismine ulaşmasının ardından, Kapkın ve Arslan hakkında “Hırsızlık mal kabulü” suçlaması getirerek Onay Kapkın ve Oktay Arslan’ı serbest bırakmıştı.

Suçunu kabul etmiyor
Ali Yenier isimli kişi 16 Temmuz 2013 tarihinde Süleyman Uluçay’a ait evden 1 adet diz üstü bilgisayar ve 1 adet tablet bilgisayar çaldığı gerekçesi ile dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Vedat Bilginaylar, Onay Kapkın’ın soruşturmada çalıntı bilgisayarı Ali Yenier’den aldığını itiraf ettiğini kaydetti. Bölgede benzeri 4 faili meçhul olayın olduğunu belirten Bilginaylar, zanlı Ali Yenier’in 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti. Zanlı Yenier mahkemede kendisinin suçsuz olduğunu beyan etti. Mahkeme soruşturma maksatlı olarak Ali Yenier’in 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King