O Ses Türkiye şampiyonu belli oldı

0
74
O Ses Türkiye

O Ses Türkiye 2017 şampiyonu kim oldu? sorusu dün akşam canlı yayınlanan final bölümüyle yanıt buldu. Finale kalan Burhan, Resul, Dodan, Keremhan, Taylan ve Cihangir’in kıyasıya performanslarını sergilediği yarışmanın şampiyonu Hadise’nin takımından Dodan Özer oldu. Böylece yarışmanın başından beri jüri koltuğundan oturan Hadise’nin takımı 6 yıl sonra ilk kez birinci oldu. İşte Dodan hakkında bilgiler ve final bölümünde yaşananlar…

Yaklaşık altı aylık maraton sonrası finale kalan Cihangir Moralı-Dodan Özer-Taylan Bayri (Hadise’nin takımı), Resul Aydemir-Keremhan Özdemir (Gökhan ve Hakan’ın takımı) ve Burhan Çatılı (Sibel Can’ın takımı) gibi isimler şampiyon olmak için performanslarını sergiledi. Yarışmacılar öncelikle takım koçlarıyla birer performans sergiledi. Daha sonra ise bireysel performanslara geçildi.

Murat Boz’un yarışmacısının olmadığı final bölümünün ilk turunda Cihangir Molalı (Hadise’nin takımı) ile Burhan Çatılı (Sibel Can’ın takımı) yapılan halk oylaması sonucu elendi.

o ses türkiye, o ses türkiye şampiyonu kim oldu?, o ses 2017

İkinci tur bölümünde ise Taylan Bayri (Hadise’nin takımı) ve Keremhan Özdemir (Gökhan ve Hakan’ın takımı) elendi.

Finale kalan Resul Aydemir (Gökhan ve Hakan’ın takımı) ile Dodan Özer (Hadise’nin takımı) birer performans daha sergiledi. Halk oylaması sonucu Dodan Özer şampiyon oldu.

Şampiyon olan Dodan, böylece araba ve single albüm ödülünün de sahibi oldu.

Bu sonuç sonrası 6 yıl sonra ilk şampiyonluğunu yaşayan Hadise duygusal anlar yaşadı. Gözyaşlarına hakim olamayan Hadise, yarışmacısı Dodan’a her türlü destek olma sözü verdi.

Şarkıcı Ebru Gündeş, Hadise’nin takımının şampiyonluğu sonrası arkadaşını şu sözlerle tebrik etti: “İşte bu benim canım arkadaşım şampiyon. Tebriklerr Hadise, başarılarının devamını dilerim”

Hadise, finalin ardından sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafın altına, “Artık hep birlikte rahat bir nefes alabiliriiiiz diye düşünüyorum” notunu düştü.o ses türkiye, o ses türkiye şampiyonu kim oldu?, o ses 2017

DODAN ÖZER KİMDİR?

Memleketi Muş’un Varto ilçesi olan Dodan Özer, İstanbul’da yaşamını sürdürüyor. 38 yaşındaki Dodan ailesinin İzmir’e yerleşmesi sonrasında müzikten kopmadı ve müzik tutkusuna devam etti. Dodan 1997 yılında Murat Öztürk ile Dodan Project adlı grubu kurdu. Yarışmaya katılmadan önce çeşitli mekanlarda sahne alan 38 yaşındaki yarışmacı, O Ses Türkiye’ye ilk katıldığı gün Ali Ekber Çiçek’e ait “Haydar Haydar” isimli parçayı seslendirmişti. Dodan, bütün jüri üyelerini bu performansıyla kendisine döndürmüştü. Seçimi Hadise olan Dodan, O Ses Türkiye 2017 şampiyonu oldu.