Seri bitti

13
Seri bitti

Çetinkaya’nın Süper Lig’deki istikrarı hafta sonu Doğan Türk Birliği maçında son buldu. Çetinkaya oynadığı son 7 maçta tüm rakiplerini yenerken rakip filelere de 28 gol atmıştı ancak 8’inci maçında karşılaştığı Doğan ile golsüz berabere kaldı

Sarı-kırmızılı takımın tüm sezonda oynadığı maçlarda gol atamadığı ikinci takım oldu Doğan. Sezonun 10’uncu haftasında Kaymaklı ile golsüz berabere kalan Çetinkaya ligin aynı zamanda en çok gol atan takımı

Ahmet ÖZSOY-Futbolda cumartesi ve pazar günü oynanan 20’nci hafta müsabakalarında Süper Lig lideri Çetinkaya’nın berabere kalarak 1 puanla haftayı kapatması zirveyi ateşledi. En yakın rakibi Yenicami ile şampiyonluk yarışı veren Çetinkaya, iki hafta önce Yenicami’nin yenilmesi ile puan farkını 6’ya çıkarmıştı. Otoriteler Çetinkaya’nın şampiyonluğu büyük oranda garantilediğini ve artık ligde zor puan kaybedeceğini belirtiyordu ki ilk maçtaki rakibi Doğan bu düşünceyi bozdu.

Çetinkaya ikinci devre oynadığı 6 maçta aldığı galibiyetlerle adeta çevreye korku saçıyordu. 6 maçta 23 gol atarak tüm maçlarını kazanan Çetinkaya, maç başı yaklaşık 4 gol ortalama ile ikinci devrenin yedinci maçına çıktı. İlk devrenin son haftasındaki maçını da 5-3 kazanan Çetinkaya, elde edilmesi zor bir grafikle sezonun 20’nci haftasında Girne’de Doğan Türk Birliği karşısına çıktı.

Sadece Kaymaklı’ya gol atamamıştı

Ligde yaptığı 19 karşılaşmada sadece Kaymaklı’ya gol atamayan ve rakibi ile golsüz berabere kalan Çetinkaya 20’nci hafta maçında Doğan Türk Birliği ile de 0-0 berabere kalınca 20 haftada ikinci maçını golsüz tamamlamış oldu.
Yenicami’nin bir gün önce galip gelmesi ve Çetinkaya’nın da berabere kalması ile puan farkının 4’e inmesi şampiyonluk yarışına da heyecan kattı.

7 maçta 6 takımdan fazla gol attı

İlk devrenin son haftasındaki 5-3’lük Lefke galibiyeti ile birlikte son 7 maçta 28 gol atan Çetinkaya toplamda 61 gol ile ligin en çok gol atan takımı konumunda. Sadece son 7 maçta attığı 28 gol ile ligdeki 6 takımın toplam gol sayısından fazla gol atmış olan Çetinkaya 7’nci takımdan da 1 gol geri kaldı.
Böyle bir grafikle Doğan karşısına çıkan Çetinkaya’nın 0-0 berabere kalması hem zirve yarışına heyecan getirdi hem ve kendi serilerini bitirmiş oldu.