Serdarlı lige tutundu: 2-1

15
Serdarlı lige tutundu: 2-1

Yer: İskele Cumhuriyet Stadı

Hakemler: Serkan Şimşek, Ali Özer, Tufan Çerçioğlu
Serdarlı: Uygar, Faye, İsmet, Salih, Raif, Mustafa (Dk. 46 Mustafa Yorgancı), Ali (Dk. 46 Mete), Ümit, Kabore, Efe, Ufuk Fırat.
M.Türk Gücü: Fikri, Ayer, Sami, Kadir (Dk. 57 Olgun), Nurrettin, Hasan, Contech (Dk. 65 Hasan Buke), Cemal, Diallo (Dk. 70 Mahmut), Reşat, Osman.
Goller: Dk. 50 Kabore, Dk. 58 Ufuk Fırat (penaltıdan) (Serdarlı), Dk. 70 Hasan Tamel (penaltıdan) (MTG)

Süper Lig play-out mücadelesine galibiyetle başlayarak ligde düşme tehlikesini atlatan Mağusa Türk Gücü, küme düşen üçüncü takım olmak istemeyen Serdarlı ile İskele’de karşılaştı.
17.dakikada Kabore’nin yakın mesafeden vurduğu kafa şutunda kaleci Fikri topu bloke etti.
38.dakikada kaleci Uygar’ın hatasından topu kapan Contech, boş kale yerine topu auta atarak mutlak gol pozisyonunda yararlanamadı.

İlk devre 0-0 sona erdi.
50.dakikada sağdan yapılan ortaya Kabore iyi yükseldi ve topu kafası ile filelere gönderdi: 1-0
58.dakikada Reşat’ın ceza alanı içerisindeki Salih’e müdahalesi ile Salih yerde kaldı. Hakem Serkan Şimşek penaltı kararı verdi. Penaltı atışını Ufuk Fırat gole çevirdi ve skoru 2-0 yaptı.
70.dakikada Serdarlı ceza alanına giren Ayer, Faye’nin müdahalesi ile yerde kaldı. Hakem bir kez daha penaltı kararı verdi. Atışı kullanan Hasan Tamel topu filelere gönderdi: 2-1.
Karşılaşma 2-1 Serdarlı galibiyeti ile tamamlandı ve Mağusa Türk Gücü’nün ardından Serdarlı da Süper Lig’de kalmayı garantilemiş oldu.