Kıbrıs

Şeftali kebabında domuz eti!

 

    Yenierenköy Belediyesi’ne bağlı köylerdeki market ve süpermarketlerde satılan “şeftali” kebabı paketleri, içerisine domuz eti ve kanatlı hayvan karıştırıldığının tespiti üzerine toplatıldı.

   KKTC Veteriner Dairesi tarafından ada genelinde başlatılan denetimler kapsamında tüm market, süpermarket ve et ürünleri satışı yapılan yerlerden belediye zabıta ekipleri ve veteriner kontrolünde yapılan denetimlerde bazı firmaların imal ettiği şeftali kebabı paketleri toplatılarak, imha edildi.
     Yenierenköy sınırları içerisindeki köylerden yaklaşık 36 şeftali kebabı paketi toplatılarak belediye ekiplerince imha edildi.
   Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, belediye hudutları içerisindeki köylerde Veteriner Dairesi ekipleri ve zabıta iş birliğinde, domuz eti ve kanatlı hayvan karıştırıldığı bildirilen şeftali kebabı ürünlerinin toplatılarak, imha edildiğini kaydetti.
    Öykün, belediyeye bildirilmesi üzerine veteriner hekim gözetiminde yapılan denetimlerde bazı ürünlerin vatandaş sağlığı düşünülerek, toplatıldığını dile getirdi.
    Öykün, ayrıca her hafta zabıta ekiplerinin denetimlerinde de tarihi geçmiş ürün ve gıdaların da toplatılarak imha edildiğini, denetimlerin sürekli olacağını da ifade etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı