En Üst

28 Nisan 2017

Seçime 5 kala istihdam

Seçime 5 kala istihdam
Haber İçi Üst

Başbakan İrsen Küçük, özelleştirme süreci devam eden Eti Teşebbüsleri’nin çalışanlarının devlette görevlendirilmelerini sağlamak üzere özelleştirme istihdam komisyonu tarafından hızla çalışmaların başlatıldığını ve yarın itibarıyla görevlendirmelerin tamamlanmasının hedeflendiğini bildirdi.

Başbakan Küçük, yazılı açıklamasında, Eti Teşebbüsleri Ltd. çalışanlarının devlet dairelerinde istihdamına olanak sağlamak üzere Bakanlar Kurulu’nun gerekli kararları ürettiğini ancak bazı bürokratik sıkıntılardan dolayı çalışanların istihdamının bugüne kadar gerçekleştirilemediğini hatırlattı.

“Konuyu büyük bir hassasiyetle takip eden hükümetimiz, Eti çalışanlarının Özelleştirme Yasası çerçevesinde hak sahibi olduğu devlete istihdamlarını gerçekleştirmek üzere olağanüstü gayret sarf etmiş ve çözüm yollarını üreterek görevlendirmelerin yapılabilmesi için bugün itibarıyla gerekli bürokratik sıkıntılar aşılmıştır” diyen Başbakan Küçük, göreve geldikleri 2010 yılından bu yana halkın ve ülkemizin esenliği yolunda çalışan ve projeler üreten hükümetin bu sorun karşısında da duyarlılık göstererek sıkıntıların aşılması için büyük gayret gösterdiğini ve çalışanlara sahip çıktığını vurguladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King