Seçim tahmincisi işbaşında

0
Seçim tahmincisi işbaşında

 

Bostancılı Mevlüt Karslı’nın seçim sonucu tahminleri bu yıl da tuttu. Her seçim öncesi tahminler yapan Karslı, geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen Erken Genel Seçimler öncesinde, “Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler, 19 ile 21 Ulusal Birlik Partisi 14 ile 15 ve Demokrat Parti-Ulusal Güçler de 10 ile 12 arasında milletvekili çıkarır” iddialarını ortaya atmıştı. Karslı’nın bu yıl yaptığı seçim tahmini de tuttu.

Kimin milletvekili olacağını da söylüyor…
Karslı ayrıca seçimde hangi partinin kaç milletvekili çıkaracağını söylerken ayni zamanda hangi milletvekilinin kazanıp kazanamayacağının tahmininde de buluyor.
Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen seçimde kimlerin kaybedeceğini tahmin ettiğini belirten Karslı, “Bu yıl İrsen Küçük, Necdet Numan ve Ahmet Çaluda’nın kaybedeceğini tahmin ettim” dedi.

Şöhreti Türkiye’ye ulaştı…
Türkiye’de bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da kendisinden tahmin aldığını belirten Karslı, Türkiye ile ilgili de tahminlerde bulundu.
Karslı şu şekilde konuştu:
“AKP Türkiye’de güç kaybedecek. CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da seçim sonuçlarından memnun olacak. Ben bu tahmini Fenerbahçe ile yaşanan sıkıntılardan önce yapmıştım ve hala iddialıyım.”

“CTP-BG- DP-UG hükümeti kurulacak”
Karslı, hükümeti hangi partilerin kuracağı tahminlerinde de bulunuyor. Havadis’e konuşan Karslı, “Herkes UBP-DP-UG hükümeti diyor. Ancak ben CTP-BG ile DP-UG’nin hükümet kuracağını hissediyorum” dedi. Karslı ayrıca 1994 yılından beridir yaptığı hiçbir tahminde de yanılmadığı belirtti.

“Çözüm 2022”
Karslı ayrıca Kıbrıs’ta çözüm yılı içinde bir tahminde bulundu. Kıbrıs’a çözümün 2022 yılında geleceğini söyleyen Karslı şu şekilde konuştu:
“Ben sadece hissediyorum. Bu bana Allahın vergisi. Bu yıl sadece Afet Özcafer konusunda yanıldım. Onun kazanmasını bekliyordum. Onun dışındaki tüm tahminlerim tuttu. Sibel Siber’e de kazanacağını söylemiştim.”

“Bir buçuk yıldan önce erken seçim yok”
Karslı, erken seçimle ilgili olarak da tahminde bulunarak “Bir buçuk yıldan önce erken seçim olmaz” dedi.  Tahminlerde yanılmadığını belirten Karslı şu ifadeleri kullandı:
“Bazı kesimler erken seçim olacağını söylüyor. Benim bu konudaki tahminlerin bir buçuk yıldan önce erken seçim olmayacağıdır. Ben genel olarak tahminlerimde yanılmadım. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de tahminlerim tuttu. Hata bazı milletvekilleri aday olduklarında güvenip bana gelip seçim sonucunu soruyor.”