En Üst

30 Nisan 2017

“Sayıştay Mağdurları”dan Başbakan’a ağır eleştiri!

“Sayıştay Mağdurları”dan Başbakan’a ağır eleştiri!
Haber İçi Üst

Sayıştay Mağdurlarının açıklaması şöyle:

Başbakan İrsen Küçük, Serhat İncirli'nin Kıbrıs TV'de canlı yayınlayan programına katılarak gerçekleştirilen sınavda başarılı olup atamaları yapılan, fakat sayıştay başkanı tarafından işe başlatılmayan genç denetçiler hakkında soruları yanıtladı.
Sorulan sorulara cevap veremeyen veya kaçamak cevaplar veren Başbakan, ortada kazanılmış bir mahkeme olduğunu da hatırlatılarak, 1 yıldır işe başlatılmayan genç denetçilere ne olacak sorusuna verdiği cevap ise, kendisinin de bu konudan rahatsız olduğunu! fakat konuyu Amme Hizmetleri Komisyonu'nun sonuçlandıracağı! bir konu olarak gördüğünü söyleyerek kendisinin bir başbakan olarak hiçbir şekilde bu yaşanan sorunu çözmeyeceğini ima etmiştir.
Kurultay için sayısız delege yakınının devlete istihdamına imza atan Başbakanın bu şekilde davranmasının altında yatan, acaba sınavda başarılı olup atamaları yapılan genç denetçilerin aradan çıkarılması ve sayıştay sınavına katılıp başarısız olan UBP PM üyesinin oğlunun sayıştaya yerleştirilmek istenmesi olabilir mi ?

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King