Savim: MOK gerçek kimliğine kavuştu

1 Haziran 2013 Cumartesi | 11:45
Savim: MOK gerçek kimliğine kavuştu
Kıbrıs Town Houses

MOK Başkanı Serdar Savim ve yönetimi ilk ziyaretini Havadis Gazetesi’ne gerçekleştirdi

 

n Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Serdar Savim, Havadis Gazetesi’ne yaptığı ziyarette Spor Müdürümüz Mustafa Özsoy’a çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlk iş olarak tüm federasyonları MOK çatısı altında birleştirme girişimini yaptıklarını belirten Savim, MOK’un gerçek kimliğine kavuştuğunu belirtti

Milli Olimpiyat Komitesi Başkanlığı’na gelen Serdar Savim, yönetiminden Güner Burgul ve Atilla Mahmutoğlu ile birlikte Havadis Gazetesi’ne resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.
Spor Müdürü Mustafa Özsoy ile görüşen Savim ve yönetimi göreve geldikten sonra MOK’un durumunu ve projeleri hakkında bilgi verdiler. Ülke sporunun geldiği noktanın da konuşulduğu buluşmada Mustafa Özsoy, Serdar Savim ve yönetiminin başarılı olacağına inandığını belirtti. 
KKTC MOK Başkanı Serdar Savim göreve geldikten sonra ilk olarak federasyonlar ile KKTC MOK arasındaki küskünlüğün giderildiğini ve tüm federasyonları MOK çatısı altında toplamayı başardıklarını belirtti.
KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin şu anki durumu ile ilgili olarak açıklamalar yapan Savim, spor federasyonlarının katılımı ile daha güçlü bir yapıya kavuştuklarını ve atacakları adımlarda daha katılımcı ve demokratik kararlar alabileceklerini ifade etti. Serdar Savim, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin kısa ve uzun vadede planları olduğunu ve bunları hayata geçirebilmek için tüm spor federasyonları ile birlikte bunu başaracaklarına inandıklarını belirtti. 
Tüzük değişikliği için çalışmalara da başladıklarını belirten Serdar Savim, web sitesinin güncel hale geldiğini, spor federasyonları konseyinin oluşturulacağını,  ve en önemli her yıl yapılan Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları için de spor federasyonları ile görüşerek ön çalışmalara acil olarak başlayacaklarını söyledi. Bu oyunların uluslararası düzeyde yapılmasının gerekli olduğunu belirten Savim MOK bütçesi ile bunu başaracaklarını belirtti.