En Üst

25 Nisan 2017

Savcılık Aziz Yıldırım İçin Kararını Verdi

Savcılık Aziz Yıldırım İçin Kararını Verdi
Haber İçi Üst

Aziz Yıldırım hakkında verilen tedbir kararına uymayıp, basın açıklamasında kulüp başkanı sıfatıyla açıklama yaptığı gerekçesiyle başlatılan soruşturmada savcılık takipsizlik kararı verdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi ve aynı zamanda avukat olan Kerim Kerimoğlu, Yıldırım hakkında ‘İhtiyati tedbir kararına muhalefet’ suçlamasıyla geçtiğimiz ay Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi sunmuştu.

Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki davada Yıldırım hakkında alınan tedbir kararını gerekçe gösteren Kerimoğlu, Yıldırım’ın Haziran ayında dernek görevinden uzaklaştırılmasına rağmen kulüp başkanı sıfatıyla açıklama yaptığı gerekçesiyle cezalandırılmasını talep etmişti.

“YASAL UNSUR OLUŞMADI"

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Aziz Yıldırım’ın herhangi bir suç ve ceza öngören bir norm tarafından suçunun tanımlanmadığını belirtti. Olayın, adli yönden soruşturma ve kovuşturma gerektirir bir suç olmadığını belirten savcılık, Yıldırım’ın dosyası hakkında yasal unsurun oluşmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi ve kararın bir örneğini Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King