Samsung Galaxy Golden Geliyor!

0
9

Güney Kore’nin başarılı markalarından Samsung, akıllı telefon modellerini her geçen gün farklı kasa tasarımlarıyla kullanıcısına sunmaya devam ediyor. Android işletim sistemli ve kapaklı ilk akıllı telefon olması beklenen Galaxy Folder’in resmi adı Golden olarak belirledi ve şirketin resmi basın tanıtımıyla ilk görseli yayımladı.

Sızıntı haberler arasında yerini koruyan yeni basın görseli, Samsung ve Android severler tarafından şimdiden büyük ilgi görmeye başladı. SCH-W789 koduna sahip model numarasıyla çıkacağı kesinleşen akıllı modelin, teknik özellikleri ise oldukça tatmin edici görünüyor.

Orta seviye kullanıcının hedeflendiği Galaxy Golden, ekran teknolojisi olarak 3.3 inç büyüklüğünde ve HVGA çözünürlüğüyle görünecek.  1.2 GHz hızında veri işleyen 4 çekirdekli bir işlemcinin yeterli görüldüğü akıllı modelde, geçici depolama kapasitesi olarak ise 1 GB Ram kullanıyor olacak.

Diğer modellerde de olduğu gibi MicroSD kart yuvasını üzerinde barındıran SCH-W789, 5 Megapiksel arka kamerayla fotoğraf ve video yakalamayı kullanıcısına sunuyor. Android’in 4.1 sürümü ise kısa bir süre sonra Android 4.2’ye yükseltilebilecek.

Çin’in dev telekomünikasyon şirketi China Telekom tarafından son kullanıcıya sunulacağı kapaklı modelin, akıllı telefonlarda alıştığımız tasarımdan farklı olması ile birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmakla birlikte Avrupa ve Türkiye’de raflarda yerini ne zaman alacağına dair henüz kesin bir tarih belirtilmedi.