En Üst

28 Nisan 2017

Samsung, dansçı kızlar için özür diledi!

Samsung, dansçı kızlar için özür diledi!
Haber İçi Üst

Samsung'un Güney Afrika kolu, açılış etkinliklerindeki cinsiyetçi tutumu dolayısıyla özür diledi. Şirket, Galaxy S4'ün New York'taki tanıtımında kadın karakterleri teknolojiden anlamayan, evlilik tutkunu, içki seven karakterler gibi göstermişti.
Cape Town, Güney Afrika'daki açılışta ise "henüz ergenleşmiş dansçı kızlar", mayolar içinde dans eder haldelerdi. Girl Guides adlı web sitesinin gözünden kaçmayan durum, sitenin Samsung'a açık bir mektup göndermesiyle sonuçlandı. Sitenin Samsung'u New York ve Cape Town'daki açılışlarda cinsiyetçi pazarlama stratejileri yürütmekle suçlaması üzerine Koreli dev, özür dilemek zorunda kaldı.
Samsung'dan pazarlama ve kurumsal iletişim müdürü Michelle Potgeiter yaptığı açıklamada son Samsung etkinliklerinde kullanılan "gösteri kızlarının" memnuniyetsizlik yarattığının farkında olduklarını, abcak amaçlarının kimseye zarar vermek olmadığını söyledi. Potgeiter, durumdan dolayı özür dilediklerini bildirirken ileride daha hassasiyetli olacaklarının sözünü verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King