Samsun’da ramazan seli

27

Samsun’un merkezi Atakum ilçesindeki şiddetli yağış sonrası oluşan selin ardından, tahliye ve temizleme çalışmaları sürüyor

Samsun’un merkezi Atakum ilçesindeki şiddetli yağış sonrası oluşan selin ardından, tahliye ve temizleme çalışmaları sürüyor.
Samsun Büyükşehir Belediyesi çözüm merkezi başta olmak üzere Atakum Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, itfaiye ve ilgili kurumların ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.
Kurupelit, Sazak, Değirmendere, Afanlı, Çobanlı, Kuruzeytin derelerinin taşması sonucu sular altında kalan ilçede, yağış aralıklarla devam ettiği için çalışmalar güçlükle yürütülüyor.
Sinop-Samsun karayolunun Samsun istikameti trafiğe kapatıldı, trafik aksi istikamette kontrollü sağlanıyor. Ankara ve Kayseri Büyükşehir Belediyelerinden vidanjör desteği vermeleri talebinde bulunulduğu öğrenildi.
Öte yandan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların telef olduğu yönünde ihbarlar var.

Kum çuvallarıyla barikat kuruyorlar
Vatandaşlar ise sel suları altında kalan evlerinden kovalarla su tahliyesi yapıyor. Sular içinde kalan eşyalarını kurtarmaya çalışan vatandaşlar, eşyalarını dışarı çıkarıyor.
İlçede ara sokak ulaşım güçlükler yaşanıyor. Mimarsinan ve Denizevleri mahallelerinin sahil kısımları tamamen sel sularına teslim olurken, çok sayıda araç, işyeri ve evin sular altında kaldığı görüldü.
Bazı vatandaşlar evlerine ve iş yerlerine su girmesin diye kum çuvallarıyla barikat kurdu.