Şampiyon sezonu resmen açtı

0
122
Şampiyon sezonu  resmen açtı

GÖRKEMLİ AÇILIŞ:

Son şampiyon Çetinkaya resmi sezon açılışını tüm yönetici ve futbolcu kadrosu ile yaptı. A takımdan en küçük yaş kategorisindeki takımlara kadar tüm Çetinkaya futbolcuları önce kulüpte toplandı sonra Taksim Sahası’na indi. Minik futbolculardan kurulu 25 kişilik takım ile 11 kişilik “A” takım 15 dakikalık gösteri maçı oynadı

BOLKAN’IN 11’DEKİ DÖRTLÜSÜ:
Çetinkaya Teknik Direktörü Mehmet Bolkan yeni sezona yönelik yaptığı açıklamada kadroyu önemli ölçüde gençleştirmiş bir Çetinkaya oluşturduklarını söylerken Sercan, Hüseyin Taşçı, Mehmet Şimşek ve Taner’in bu yıl direkt 11’de forma giyeceklerini vurguladı

Ahmet ÖZSOY

Futbolda Süper Lig son şampiyonu olan Çetinkaya, 2013-2014 resmi sezon açılışını dün gerçekleştirdi. Sezon öncesi teknik direktör olarak Mehmet Bolkan ile anlaşan Ferhan Hıdıroğlu başkanlığındaki yönetim, ekonomik olarak bazı radikal kararlar aldı ve maaş, ücret gibi harcamalarda kısıtlamaya gidildi. Bazı önemli futbolcuları ile yollarını ayıran Çetinkaya’da yetenekli genç oyuncularla da anlaşma sağlandı.
Yeni sezon hazırlıklarına bir süreden beridir devam eden Çetinkaya’da resmi sezon açılışı dün gerçekleşti ve açılış töreninin ardından antrenman programı doğrultusunda çalışmalara geçildi.
Sezon açılışı kulüp lokali önünde bulunan merhum Salahi Şevket’in büstü önünde eski başkanlardan Veli Hakkı’nın kısa konuşması sonrası yapılan saygı duruşu ile başladı. Büst önündeki saygı duruşunun ardından konuşan başkan Ferhan Hıdıroğlu kendisinin şampiyon olacaklarına inandığını ve şampiyonluğun en büyük adaylarından birinin Çetinkaya olacağını söyledi. Daha sonra konuşan yönetim kurulu üyesi Dr. Bülent Dizdarlı ise “Kimse Çetinkaya’yı yarış dışında sanmasın, biz verdiğimiz taahhütleri yerine getireceğiz, siz (sporcular) de elinizden gelen performansı sergileyeceksiniz ve şampiyonluğa oynayacağız” dedi.

Erdinç ve Anıl açılışta yer almadı
Çetinkaya futbolcuları resmi sezon açılışı öncesinde kulüp lokalinde bir araya geldi. Çetinkaya “A” takımından başlayarak en küçük yaş kategorisindeki futbol takımı oyuncularının da hazır bulunduğu resmi sezon açılışında, yönetim kurulu üyeleri de oyuncuları yalnız bırakmadı.
Kulüp lokalindeki toplanmanın ardından Taksim Sahası’na inerek açılış törenini gerçekleştiren Çetinkaya’da “A” takım kadrosu içerisinde askerde olan Anıl ve kadro dışı bulunan Erdinç dışında tüm oyuncular sahada idi. Yabancı oyuncular Cedric ve Batshi’nin yanı sıra daha önce kulüple sorun yaşayan Esin ve Akın da açılış töreninde yer aldılar.

25’e 11 gösteri maçı
Toplam 21 kişilik “A” takım futbolcu kadrosu ile resmi sezon açılışını gerçekleştiren Çetinkaya’da anı fotoğrafı çekilmesinin ardından kısa süreli gösteri maçı oynandı. “A” takımdaki futbolcuların 11’ine karşı öz kaynaklarındaki 25 futbolcu arasında yapılan gösteri karşılaşmasının ardından Çetinkaya “A” takımı, teknik direktör Mehmet Bolkan nezaretinde çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.

Bolkan’dan özel açıklama
Çetinkaya Teknik Direktörü Mehmet Bolkan sezon açılışında gazetemize özel yaptığı açıklamada gençlere mesaj gönderdi. Önemli oyuncuların kadrodan ayrılmasına karşı, yetenekli gençlerle geleceğe yatırım yapıldığına işaret eden Mehmet Bolkan, Sercan, Hüseyin Taşçı, Mehmet Şimşek ve Kaymaklı’dan kiralanan Taner’in bu sezon ilk 11’de direkt oynayacağını açıkladı.
Bolkan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
“Biz bu sene transfer yaparken, hem genç hem yetenekli, hem de bize uyacak oyuncuları tercih etmeye çalıştık. Mesela Kaymaklı’dan transfer ettiğimiz Taner’in kadromuza dahil olması, Cedric’in gelmesi çok önemliydi.
Bu yıl temel hedefimiz belki şampiyonluk olmayacaktır ancak bizim iddiamız genç yetenekli oyunculardan kurulu olacak Çetinkaya’nın her zaman zirvenin takipçisi olacağıdır. Geçtiğimiz yıl ilk devreyi lider tamamlayan Kaymaklı’daki düşüşü göz önüne getirdiğimde bu yıl Çetinkaya şampiyon olmayacak diye bir şey söylenemez.
Yenicami ve Kaymaklı’nın hata yapmasını bekliyoruz ki şimdiden görüyoruz onlar da çok güçlü imkanlarına rağmen önemli sorunlar yaşıyorlar. Bazı futbolcuları kadrodan ayrılıyor. Onlar sahip oldukları imkanlarla sorun yaşayabiliyorsa biz de şampiyon olabiliriz demektir.
Çetinkaya’da hedef her zaman mutlak başarıdır ve biz de başarı için mücadele edeceğiz.”
Kamp için yarın Ankara’ya hareket edeceklerini söyleyen teknik direktör Mehmet Bolkan Kızılcahamam’da 3 Eylül’e kadar yurt dışı kampını gerçekleştireceklerini ve günde çift idman yapacaklarını söyledi. Bolkan Kızılcahamam’da Ankara Eti Mesgut ve Mersin bölge takımı ile hazırlık maçı ayarlandığını sözlerine ekledi.