Şampiyon Doğan Türk Birliği

8 Haziran 2013 Cumartesi | 14:13
Şampiyon Doğan Türk Birliği
Kıbrıs Town Houses

 Sarı-lacivertlilere şampiyonluğu getiren golleri Ahmet ile Ayden atarken, Yenicami’nin tek golü Mustafa’dan geldi. Maçın adamı Doğan Türk Birliği oyuncusu Ayden oldu
Maça her iki takım “Gençlerimizin Futbol Oynamasını Engelleyenlere Lanet Olsun” pankartı ile çıktılar

Yer: Atatürk Stadı
Hakemler: Hasan Eriş, Sabriye Atikoğlu, Zekai Töre
Yenicami: İdris (Görkem), Bünyamin, Mehmet, Yasin (İbrahim), Hüseyin, Yaşar (Emrah), Osman, Aykut (Berkay), Mustafa, Ahmet, Can (Ömer)
DTB: Dursun (Aytekin), Zok, Doğukan (Emre), Ener, Can, Ali, Enis (Goel), Yiğit (Can), Ahmet, Ayden, Kerem
Goller: Dk 39 Ahmet (DTB), Dk 53 Ayden (DTB), Dk 57 Mustafa (Yenicami)

Tamsu U15 Ligi’ni finalinde Yenicami’yi 2-1 yenen Doğan Türk Birliği kazandı
Atatürk Stadı’nda oynanan final maçına her iki takım “Gençlerimizin Futbol Oynamasını Engelleyenlere Lanet Olsun” pankartı ile çıktılar.
Maçın ilk yarısı karşılıklı ataklarla geçti. 39. dakikada gelişen Doğan Türk Birliği atağında Ahmet’in uzaktan vuruşu filelere gidince sarı lacivertliler 1-0 öne geçtiler.
İlk yarıyı Doğan Türk Birliği 1-0 önde tamamladı.
İkinci yarıya da Doğan Türk Birliği hızlı başlayarak 53. dakikada farkı ikiye çıkardı. Bu dakikada kullanılan serbest atış üst direkten döndü. Topu önünde bulan Ayden de skoru 2-0 yapmayı başardı.
Yenicami 57. dakikada golü buldu. Ceza sahasına dışında kazanılan serbest atışı kullanan Mustafa topu direk ağlara gönderince skor 2-1 oldu.
Maçın bundan sonraki dakikalarında başka gol olmayınca Doğan Türk Birliği maçı 2-1 kazanarak Tamsu U15 Ligi şampiyonluğunu kazanmayı başardı.

Maçın adamı Ayden

Tamsu U15 Ligi finalinde maçın adamı Doğan Türk Birliği oyuncusu Ayden seçildi.
Final maçını izleyen bir komite maçta gösterdiği başarılı performansla dikkat çeken sarı-lacivertli oyuncu Ayden’i maçın adamı olarak belirledi.

İlgi büyüktü

Tamsu U15 Ligi finaline hem Doğan Türk Birliği hem de Yenicami taraftarları büyük ilgi gösterirken, siyasilere davet gönderilmemesine rağmen maçın 5 dakikalık bölümünü Maliye Bakanı Ersin Tatar da izleyip stattan ayrıldı.

ZAFER DOĞAN’IN… Şampiyonluğu kazanan Doğan Türk Birliği Takımı büyük sevinç yaşadı