Sami, Dünya Şampiyonası’nda yer alacak

0
40
Sami

Okan KARADEMİR

Başarılı fitness sporcumuz Sami Hamidi, Vücut Geliştirme ve Fitness Dünya Şampiyonası’nda boy gösterecek.
Vücut Geliştirme ve Fitness’ta kısa sürede büyük başarılara imza atan Sami, Türkiye Milli Takımı’na seçilerek 24-27 Ekim tarihlerinde Moğolistan’da düzenlenecek olan Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda kendi adına ülkemizi temsil edecek.
Yaklaşık 4 yıllık bir çalışmanın ardından, Nisan ayında Ankara’da yapılan Türkiye İller Şampiyonası’nda +1 -80 ‘Klasik Vücut Geliştirme’ kategorisinde Ankara Şampiyonu olan Sami, daha sonra Mayıs ayında Antalya’da gerçekleşen Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda ise “atletik fizik” kategorisinde büyük bir başarıya imza atıp Türkiye şampiyonluğuna ulaşmıştı.
Sami bu başarısıyla aynı zamanda Türkiye Milli Takımı’na seçilerek yine Mayıs ayında bu kez Türkiye Milli Takımı ile Avrupa arenasına çıkmıştı.
Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu (IFBB) tarafından İspanya’da düzenlenen Avrupa Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda “atletik fizik” kategorisinde Avrupa ikincisi olan Sami, bu derecesiyle de Türkiye Milli Takımı’na direk seçilerek 24-27 Ekim tarihlerinde Moğolistan’da düzenlenecek olan Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’na katılacak.

Seçmelere girmeyeceği haberi sevindirdi
Sami Hamidi, Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu’ndan gelen haberle büyük sevinç yaşadı.
Sami’nin, daha önce 28 Eylül Kocaeli’nde düzenlenecek olan Türkiye Milli Takımı, Dünya Şampiyonası Seçmelerine katılacağı açıklanmıştı.
Ancak geçtiğimiz gün Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu’ndan gelen bildiri ile Sami, Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiği ikincilik derecesiyle, seçmelere katılmayacağı ve Türkiye Milli Takımı’na girme hakkını kazandığını öğrendi.
Bu haber ile büyük mutluluk yaşayan Sami, Dünya Şampiyonası hazırlıklarına ara vermeden başladı.