En Üst

29 Mart 2017

Sağlık Bakanlığı personelinden kan bağışı…

Sağlık Bakanlığı personelinden kan bağışı…
Haber İçi Üst

Sağlık Bakanlığı’nda bu sabah başlayan kan bağış etkinliğinde, Bakan Ertuğrul Hasipoğlu, Bakanlık Müsteşarı Mustafa Akçaba, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü Hatice Faydalı, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Ahmet Ulutekin, Özel Kalem Müdürü Müge Tancer ve Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu da hazır bulundu.

Sağlık Bakanlığı çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği kan bağış etkinliğinde ilk kan bağışını Müsteşar Mustafa Akçaba yaptı.

Bakan Ertuğrul Hasipoğlu, bir süre önce tüm bakanlıklara yönelik başlatılan kampanya sayesinde kan bankasındaki kan eksiğinin büyük oranda aşıldığını söyledi.

Kampanya köylerde de yaygınlaştırılarak devam edecek…

Kampanyanın  köyleri de kapsayacak şekilde yaygınlaştırılarak devam edeceğini belirten Bakan Hasipoğlu, bugüne kadar kan bağış etkinliklerine katkı sağlayan tüm bakanlıklara teşekkür etti.

Varoğlu'ndan teşekkür..

Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu da yaptığı kısa açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın kan bağış etkinliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Varoğlu, kanın en büyük kullanıcısının Thalassaemialılar olduğuna işaret ederek, böylesi kampanyalarla bu ihtiyaca destek verilmesine teşekkür etti.

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King