En Üst

30 Mart 2017

“Rüşvet” davasını geri çekmedi

“Rüşvet” davasını geri çekmedi
Haber İçi Üst

Bağımsız Milletvekili Ejder Aslanbaba, Demokratik Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş ile milletvekili Ahmet Kaşif’in kendine rüşvet verdiği iddiasıyla ilgili davayı geri çekmediğini söyledi.

Aslanbaba, bugün avukatı Mustafa Şener ile birlikte Cumhuriyet Meclisi Mavi Salon’da basın toplantısı düzenledi.

Basında, “davayı geri çektiği” ve “şaka yaptığı” yönünde bazı haberler yayınlandığını söyleyen Aslanbaba, davanın devam ettiğini belirtti. Aslanbaba, kendi hakkında yapılan soruşturma sonucunda, suç unsuruna rastlanmadığını ve ülkeden çıkış yasağının kaldırıldığını söyledi.

“EKONOMİK SIKINTI YAŞIYORUM”

Aslanbaba, 7 arkadaşı ile birlikte Ulusal Birlik Partisi’nden (UBP) istifa ederek, ülke demokrasisine katkı sağlamak adına Demokrat Parti’ye (DP) katıldıklarını hatırlatarak, “Ancak sürecin ilerlemesiyle birlikte üzülerek gördüm ki söz konusu birliktelik bana anlatılan, inandırıldığım bir hareket olmaktan çıkmış, bireysel hesapların ön plana çıktığı bir duruma bürünmüştü. Bu anlamda aldatıldım, kandırıldım” dedi.

Aslanbaba, “UBP’den istifa ettikten sonra kendimi büyük bir kandırmacanın içinde buldum. Verilen sözler bir bir unutuldu. Bireysel hesaplar ve küçük bencilce çıkarlar için harcanmak istendim. En az diğer arkadaşlar kadar fedakarlık yapan Ejder Aslanbaba’nın ismi çizilmek, sıfırlanmak istendi” diye konuştu.

Ekonomik sıkıntı yaşadığını ve sorunlarına çözüm bulmak zorunda olduğunu belirten Aslanbaba, siyasete girip milletvekili seçildikten sonra zengin olmadığını söyledi.

“SUSMAM İÇİN RÜŞVET VERDİLER”

DP-UG’de yaşandığını öne sürdüğü “rezaletleri ifşa etmemesi” için Denktaş ve Kaşif’in kendisine rüşvet vermeye çalıştığı iddiasını yineleyen Aslanbaba, “Ülke siyasetinde dönen kirli oyunları ifşa etmemem, konuşmamam, susmam için rüşvet vermek istediler” dedi.

Rüşvet almaya niyeti olmadığını söyleyen Aslanbaba, “Eğer rüşvet almaya niyetim olsa, kendimi deşifre etmezdim. Olayı kayıt altına alan benim” diye konuştu.

Aslanbaba, rüşvet alan kişi olarak algılanmanın kendisini üzdüğünü, kimsenin rüşvetine ihtiyacı olmadığını söyledi.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Aslanbaba, ses kayıtlarının tümünü polise verdiğini, bazılarının basına yansımadığını belirtti.

Bir soruyu yanıtlarken, olayların UBP Genel Başkanı İrsen Küçük ile alakalı olmadığını söyleyen Aslanbaba, “Hükümet benim de katkımla düştü. Düşürdüğüm bir hükümetin başbakanı neden benimle işbirliğine girsin?” diye sordu.

“YASADA BOŞLUK VAR”

Aslanbaba’nın avukatı Mustafa Şener de rüşvet konusunda yasada bazı boşluklar olduğunu, Ceza Yasası’nın yeniden ele alınması gerektiğini söyledi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King