En Üst

23 Nisan 2017

Rumlar bu öneriye ateş püskürdü

Rumlar bu öneriye ateş püskürdü
Haber İçi Üst

ABD'li 'online dergi' Slate'ten spekülatif öneri: "Türkiye 1974'teki müdahaleden doğan zararlar için Rumlara para ödesin. Karşılığında Rumlar şu an KKTC'nin kontrolündeki kuzeyden hak iddia etmeyi bıraksın"

Avrupa'da Güney Kıbrıs krizi devam ederken Slate sitesinin bloggerlarından Matthew Yglesias, ülkenin ilacının Türkiye'de olduğunu iddia etti. Yglesias'a göre Rumlar, Kuzey Kıbrıs'ın tanınması koşuluyla Türkiye'den 5.8 milyar euro alabilir. Böylece Avrupa Birliği ve IMF'nin istediği kaynağı da toplayabilir. Fakat Yglesias de bunun çok hassas bir konu olduğunun ve toplumlar düzeyinde asla kabul görmeyeceğinin farkında.

RUMLAR ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Söz konusu öneriye başta Rumlar olmak üzere pek çok tepki yorumu geldi. İşte o mesajlardan bazıları:

Bu makalede tamamen Türkiye propagandası yapılıyor. Slate'ın bir okuru olarak böyle bir makaleden utanıyorum. Herkesi Slate'i boykot etmeye çağırıyorum.

Benim daha iyi bir fikrim var. Kuzey Kıbrıs ve Kuzey Kore'nin yerini değiştirelim. Daha sonra 'ırkçı' olmayan Güney Korelilerle pazarlık yaparız. Türkler de bırakalım o manyak diktatörle uğraşsın. Bu onlara iyi bir ders olur.

Sana yazıklar olsun! Kıbrıs satılık değildir.

Bir insan böyle bir şeyi nasıl yazabilir. Hala adanın kuzeyinde doğmuş, büyümüş ve orada evleri bulanan Kıbrıslılar var. Bu 'Paran varsa bir ülkeyi işgal edebilirsin' demek. Midemi bulandırdın.

Adadaki Rumlar, kuzeyden vazgeçmek yerine ekonomilerinin batmasını ve çocuklarının açlıktan ölmesini tercih eder.

Ciddiye bile almayın. Aman Tanrım…

Wow. İşte bu yüzden sen bir politikacı değilsin…

Seni takip ettiğim sekiz yılda dile getirdiğin en kötü fikir.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King