“Rum belediyelerinden mi yardım isteyelim”

11
“Rum belediyelerinden mi yardım isteyelim”

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde bir türlü toplanmayan çöpler bölge esnafını özel temizlik ve ilaçlama şirketi çağırmaya mecbur etti.Sanayi bölgesinde işletmesi bulunan Olgun Şah, dün yeniden işletmesinin arka kısmında kalan çöplerin ilaçlanması için ilaçlama parasını ödeyerek temizlik şirketi çağırmak zorunda kaldı.
Havadis’e konuşan Şah, bir senedir sanayi bölgesinde şubeleri bulunduğunu ve bölgedeki çöplerin bir yıldır hiç toplanmadığını söyledi. Şah, “Bu pisliklerden bıktık, usandık. Ulaşmadığımız durumu bildirmediğimiz merci kalmadı. Kimse ilgilenmiyor” diyerek isyan etti.

“Rum belediyelerinden mi yardım isteyelim”
Şah, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde şu anda belediye başkanı bulunmaması nedeniyle hiçbir hizmet verilmediğine dikkat çekti ve LTB’nin durumu için “Savaş çıksa komutan yok diye bizi vurup öldürmelerini bekleyeceğiz” benzetmesi yaptı. Belediye başkanı yoksa bu sorunları hükümetin de çözebileceğine işaret eden Şah, ilgili mercilere sanayi bölgesindeki sorunların giderilmesi için çağrı yaptı. Şah, “Gidip Rum belediyelerinden mi yardım isteyelim” dedi.

“Yatırım yapıyoruz çevre pis”
Esnaf olarak bölgeye yatırım yaptıklarını ancak çevrenin pislik içinde olduğunu söyleyen Şah, şu şekilde konuştu:
“Hava henüz ısınmadı. O yüzden çok sinek yok. Ancak havaların ısınması ile birilikte sinekler artacak. Biz burada gıda üretimi yapıyoruz. İlgili mercilerin bu soruna biz çözüm bulması gerekiyor. Biz kendimiz ödeyerek ilaçlama şirketi çağırıyoruz. Ancak bu çöplerin kaldırılması gerek.”