Rum Askerlerinin Yüzde 10’u Keş

5
Rum Askerlerinin Yüzde 10’u Keş

Rum Savunma Bakanlığı ile Anti-Narkotik Konseyi arasında perşembe günü, Rum Milli Muhafız Ordusu’nda (RMMO) uyuşturucuyla mücadele etme yönünde yeni bir iş birliği memorandumu imzalandı.

Fileleftheros Gazetesi; “Uyuşturucuya Karşı İttifak… Savunma Bakanlığı-Anti-Narkotik Konseyi Arasında Yeni İşbirliği Memorandumu İmzalandı… Milislerin Yüzde 10’u Kullanıcı” başlıklarıyla verdiği haberinde, RMMO’da uyuşturucuyla mücadelenin devam ettiği, bu çerçevede Savunma Bakanlığı ile Anti-Narkotik Konseyi arasında dün yeni bir iş birliği memorandumu imzalandığını yazdı.

Savunma Bakanı Fotis Fotiu, açıklamasında, RMMO askerlerinin yaklaşık yüzde 10’unun “hafif uyuşturucu madde” kullandığına işaret ederek, uyuşturucuyla mücadelenin önemine dikkat çekti.

RMMO’daki eski mühimmatlar

Fileleftheros Gazetesi bir başka haberinde, RMMO Başkomutanı Korgeneral Stilianos Nasis’in, dün Rum Meclisi Savunma Komitesi üyelerine, uzun bir zamanadır RMMO depolarında bulunan eski ve kullanım dışı mühimmatlar hakkında ayrıntılı bilgiler verdiğini yazdı.

Gazete toplantıda, Nasis’in tüm mühimmatlar hakkında bilgi verdiğini; 120 mm’lik havan mermileri dışında, son kullanma tarihleri geçmiş başka mühimmatlara da değindiğini belirtti.