En Üst

25 Nisan 2017

Rallide Tırmanma İçin Geri Sayım

Rallide Tırmanma  İçin Geri Sayım
Haber İçi Üst

Rallide tırmanma yarışı sezonu başlıyor. Sezonun ilk tırmanma yarışı 31 Mart Pazar günü saat 12.00’de başlıyor. Araçlar Kaplıca-Kantara yolunda yarışacaklar ve Otomobil Kurumu ralli severlere Kantara Restoranlar bölgesinden yarışı takip edebileceklerinin duyurusunu yaptı

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) geçtiğimiz yıl organize ettiği ve büyük beğeni toplayan tırmanma rallisinde yeni sezon bu hafta başlıyor.
2013 yılının ilk tırmanma rallisinin ana sponsoru Osmanlızade Otomotiv Mitsubishi olacak. Toplam 5 yarıştan oluşacak yeni sezonda ilk start 31 Mart Pazar günü Osmanlızade Kaplıca-Kantara yolunda yapılıyor.
2013 sezonunda yarışmacılar toplam 5 kategoride mücadele edecekler. KKTOK Başkanı Hasan Macila yaptığı açıklama ile tüm gençleri yollarda değil pistlerde yarışalım sloganıyla tırmanma şampiyonasında yer almaları için çağrı yaptı. KKTOK Tırmanma Komitesi’nin organizasyonunda gerçekleşecek olan ilk ralli saat 12.00’de başlayacak. Seyirciler Kantara Restaurantlar bölgesine giderek yarışı takip edebilirler. Ayrıca yine KKTOK’nin organize ettiği yarış, kiralanacak olan otobüs ile seyircileri izleme noktalarına taşıyacak.
Yarışa katılacak iddialı isimler arasında ilk rallinin galibi Hyundai WRC aracı ile Cem Aytaç, Deniz Denner, Ömer Yıldız, geçtiğimiz tırmanma sezonunda başarı gösteren isimlerden Doğa Koyuncu, Özhan Karaduman, Hasan Reyhan, Güner Şevketoğlu ve Güney Kıbrıs’tan Radical ve Porshce araçlarıyla gelecek olan Deniz Ali ve Andy yarışa kayıt yaptıran isimler arasında yer alıyorlar. Ayrıca 2012 Drift Şampiyonu İbrahim Yücebaş ile Celal Bozbeyli’nin twin drift şovu da tırmanmaya renk katması bekleniyor.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King