Ralli şov başlıyor

0
144
Ralli şov başlıyor

SEMBOLİK START 20.00’DE:

Fikri Macila anısına bu yıl üçüncüsü düzenlenen rallide start bugün olacak. Ralli, Lefkoşa’dan saat 20.00’de sembolik start aldıktan sonra Cemsa Karting Pisti’nde araçlar drift gösterisi yapacak. KKTOK Başkanı Hasan Macila’nın süreceği “0” plakalı araçta bugünün co-pilotu Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı olacak

AHMET ÖZSOY DA CO-PİLOT KOLTUĞUNDA:
3. Hasan Macila Rallisi’nde yol açıcı araç olan “0” plakalı ralli arabasında pilot Hasan Macila’nın yanına 4 farklı co-pilot oturacak. Macila’nın yarınki rallide, birinci servis sonrası yanına Havadis Gazetesi Spor Yazarı Ahmet Özsoy da oturacak. Macila ve Özsoy Sultan Çukuru etabında yer alacak

KKTOK tarafından gerçekleştirilen KKTC Ralli Şampiyonası’nda 2013 sezonunun beşinci yarışı bugün start alıyor. Toplam 7 yarıştan oluşacak 2013 şampiyonasının beşinci yarışı Fikri Macila anısına yapılacak. Merhum Fikri Macila anısına bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ralli için hazırlıklar dünden tamamlandı.
3.Fikri Macila Anı Rallisi’ne toplam 15 araç kayıt yaptırdı. Yarışın sembolik startı bugün saat 20.00’de Lefkoşa’daki eski Pronto olarak bilinen Caprice Bar önünden verilecek.
Yarışta yol açıcı araç olan “0” plakalı arabayı KKTOK Başkanı Hasan Macila sürecek ve Macila’nın yanına 5 farklı isim oturacak. Bugün start aldıktan sonra Cemsa’da yapılacak drift şovda Macila’nın co-pilotluğunu ilk olarak Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı yapacak.
Yarışın etap startı yarın sabah Kanlıköy’den verilecek. Kanlıköy-Sultan Çukuru etabında Macila’nın co-pilotluğunu Arkın Şevketoğlu yapacak. Araçlar servise girdikten sonra ise saat 13.54’te Sultan Çukuru etabından start alacak. Hasan Macila’nın bu etaptaki co-pilotu ise Havadis Gazetesi Spor Yazarı Ahmet Özsoy olacak. Bu etabın ardından Kanlıköy Gölet etabı startı alınacak ve bu kez Macila’nın yanına oturacak isim Didem Şahinler olacak.
İkinci kez servise girecek araçlar bu kez saat 16.15’te yine Sultan Çukuru etabından alacakları startla yarışa devam edecek ve Hasan Macila’nın co-pilotluğunu Kanlıköy Plümer etabındaki finişe kadar oğlu Erdoğan Macila yapacak.
3. Fikri Macila Anı Rallisi’nde yarışacak araçlar dün vatandaşlara tanıtıldı. Araçlar start bölgesi olan Lefkoşa Dereboyu’nda görücüye çıktı ve mankenler eşliğinde yapılan tanıtım ile yarış programı da vatandaşlara dağıtıldı.

Yarış programı ve kayıt listesi şöyle:
Bugün:

Saat 19.00: Cemsa Drift Show
Saat 20.00: Rallinin Start’ı
Saat 21.00: Cemsa SSS Çift Çıkış

Yarın:
Saat 10.15: Kanlıköy Plümer
Saat 11.15: Kanlıköy Plümer
Saat 12.11: Sultan Çukuru
Servis (Opel Plaza)
Saat 13.54: Sultan Çukuru
Saat 14.40: Kanlıköy Gölet
Servis (Opel Plaza)
Saat 16.15: Sultan Çukuru
Saat 16.58: Kanlıköy Plümer (Finiş)
Saat 19.00: Coşkuner Beer Garden

Yarışacak rallicilerin kayıt listesi:
00 Serhan Tan – Ömer Topcu / M.Lancer Evo 7
0 Hasan Macila / M.Lancer Evo 8
1-Sadık Bilgimer – Mustafa Nalçakanoğlu / M.Lancer EVo 4 / GrA8
2-Serkan Coşar – Mehmet Coşar / Subaru / GrA8
3-Niyazi Tekindor – Aktan Pala / M.Lancer Evo 2 / GrA8
4-Bahadır Gülok – Cemal Arsal / Subaru / GrN4
5-Ömer Yıldız – Mustafa Yücener / M.Lancer EVo 6 / GrA8
6-Alkan Pala – Akan Pala / Suzuki / GrA6
7-Nevzat P. Sançar – Gökhan Sançar / M.Lancer EVo 6 / GrA8
8-Özgür Turan – Mustafa Zaim / Palio / GrA6
9-Yusuf Cambaz – Canben Özpaşa / M.Lancer EVo 4 / GrA8
10-Tuğçe Eskimuhtaroğlu – Meltem Tütüncü / Subaru GrA8
11-Derviş Sütcüoğlu – Harun Çakır / M.Lancer EVo 6 / GrA8
12-Mehmet Kamiloğlu – Murat Aşık / M.Lancer EVo X / GrN4
13-Ahmet Gürün – Ahmet Behlül / M.Lancer EVo 6 / GrN4
14-Hasan Reyhan – Belirtilmedi / M.Lancer EVo 8 / GrA8