Pro Güncelleme Başladı

27
Pro Güncelleme Başladı

 

Futbolda UEFA Pro Lisans’a sahip teknik direktörlerin lisans güncelleme kursu dün başladı. 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan pro güncelleme kursunun ilk günü dün akşam federasyonda yapılan sunumlarla tamamlandı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından düzenlenen Pro Lisans Teknik Direktörlük Güncelleme Kursu dün başladı. Pro lisansa sahip teknik direktörlere yönelik düzenlenen güncelleme kursunun ilk günü KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleşene sunumlarla tamamlandı.
UEFA Pro Güncelleme Kursu 17 Mayıs tarihinde kadar sürecek. Dün akşam Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Antrenörler Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz ve Tudor Eğitmeni Mustafa Borataş’ın açılış konuşmaları ile başlayan pro güncelleme kursu genel sunumlarla devam etti.
Toplam 10 kursiyerin yer aldığı kursta Tudor Eğitmeni Pro Lisans Abdullah Tanyolaç, TÜFAD Eğitmeni UEFA A Lisans Teknik Direktör Mehmet Ak ve Tudor Eğitmeni Mustafa Borataş kurs eğitmeni olarak görev yapıyor. Pro güncelleme kursunda dün Abdullah Tanyolaç “UEFA Jira Konvansiyonu Tanıtımı” ve Mehmet Ak da “Futbolun Prensipleri” konularındaki görüş ve deneyimlerini aktardı.
Ülkemiz teknik direktörlerinden Tudor Eğitmeni Mustafa Borataş ise “Liderlik ve İletişim” konularında 1 saatlik sunum gerçekleştirdikten sonra günün değerlendirmesi ve bugünün programı yapılarak kurs tamamlandı.