Potada şampiyon Galatasaray!

14
Potada şampiyon Galatasaray!

Beko Basketbol Ligi Play-Off Final serisi 5. maçında Banvit'i 76-58 mağlup eden Galatasaray şampiyonluğunu ilan etti.

Şampiyon Galatasaray Medical Park, 2013-14 sezonunda Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker ile birlikte Euroleague'de gruplarda mücadele edecek.

Şampiyon kupasına kavuştu

Beko Basketbol Ligi'nde 2012-2013 sezonunu şampiyon tamamlayan Galatasaray Medical Park, Banvit maçının ardından düzenlenen törenle kupasına kavuştu.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nını tıklım tıklım dolduran taraftarlarının önünde şampiyonluğunu ilan eden sarı-kırmızılı ekipte oyuncular, mücadelenin sona ermesiyle birlikte önce saha içinde sevinç yumağı oluştururlarken, daha sonra da taraftarlara giderek mutluluklarını paylaştılar. Saha içinde hazırlanan madalya seremonisi alanına ilk olarak sezonu ikinci olarak bitiren Banvit ekibi geldi. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel karşılaşmayı izleyenler arasında yer almazken, federasyon asbaşkanı Akın Süel, Banvit ekibinin ikincilik madalyalarını verdi. Daha sonra soyunma odasından tek tek isimleri anons erilerek çağrılan Galatasaray Medical Park oyuncuları ve teknik heyeti, madalya seremonisindeki yerlerini aldı.

Federasyon asbaşkanı Akın Süel, şampiyonluk madalyalarını sarı-kırmızılı oyuncuların ve teknik heyetin boynuna takarken, daha sonra şampiyonluk kupasını Ender Arslan ve Carlos Arroyo'nun ellerine bıraktı. Kupa ile saha içinde sevinç gösterilerinde bulunan oyuncular, medyla mensuplarına da poz verdiler.

Kupa Aysal'a götürüldü

Saha içindeki etkinliğin ardından Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman ile takım kaptanı Ender Arslan, şampiyonluk kupasını protokol tribününde bulunan kulüp başkanı Ünal Aysal'a götürdüler. Taraftarların seviç gösterileri arasında kupayla birlikte protokol tribününe yönelen Ender Arslan ile Ergin Ataman'ı, sarı-kırmızılı diğer oyuncular da takip etti.

Ataman, protokol tribününde kupayı Aysal'a kendi elleriyle sunarken, daha sonra Ataman, Aysal ve kulüp icra kurulu başkanı Lutfi Arıboğan şampiyonluk kupasını havaya kaldırarak medya mensuplarına görüntü verdiler. Ünal Aysal ile birlikte protokol tribününde bulunan kulüp idarecileri, Galatasaray Medical Park takımının tüm oyuncularını tek tek tebrik ettiler. Kupanın protokol tribününe götürülmesiyle taraftarlar da o bölgeye yöneldi. Aysal'a sevgi gösterilerinde bulunan ve birlikte fotoğraf çektirmeye çalışan taraftarlar, kısa süreli bir izdihama neden olurken, Aysal ile yöneticiler daha sonra salondan ayrıldılar.