Poliste Cinnet Geçirdi!

0
34
Poliste Cinnet Geçirdi!

Nadire KRAŞLIOĞLU
Psikolojik sorun yaşayan ve sinir hapı kullanan 19 yaşındaki Mehmet Mavideniz haplarını alacak para bulamayınca dün Mağusa Polis Müdürlüğü önünde boynunun iki tarafından ve kollarından kendini jiletledi. Canına kıymak isteyen Mavideniz’i ikna eden polis memurları, kanlar içinde kalan genci apar topar Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Devletten yardım istiyor
Sinir bozukluğu nedeni ile Diazem ve Xanax (Zanaks) isimli iki ağır sinir hapını kullanan 19 yaşındaki Mehmet Mavideniz, hapların devlet hastanelerinde verilmediği ve eczanelerde yüksek fiyatlara satıldığı gerekçesi ile temin edemiyor. Aynı sorun nedeni ile pek çok kez intihara teşebbüs eden Mavideniz, defalarca devletten yardım istedi ancak sesini duyan olmadı.
Küçük yaşta yaşadığı sorunlar nedeni ile suç dosyası da bir hayli kabarık olan genç, kullandığı sinir haplarının bitmesi üzerine, dün yeniden, kendisine daha önceden haplarını alması konusunda birkaç kez maddi yardımda bulunan polis memurlarının kapısını çaldı. Bittiği için haplarını uzun süredir kullanamayan Mavideniz, poliste cinnet getirdi.