En Üst

29 Mart 2017

Polis sahte kaza çetesinin peşinde

Polis sahte kaza çetesinin peşinde
Haber İçi Üst

Girne Polis Müdürlüğü, polis-kaporta şirketi-sigorta şirketi çalışanlarının karıştığı vurgun olayının ardından bu kez de sahte kaza yaparak, sahtekarlık yapan bir çeteyi çökertti.

Sahte kaza yaparak sahtekarlık yaptıkları gerekçesi ile tutuklanan zanlılar, Erol Yemenici, Bekir Erişmen, Ümit Parlakyıldız ve Muhammed Gemici, Girne Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.

“Organize hareket ettiler”
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlı Erol Yemenici, zanlı Bekir Erişmen, zanlı Ümit Parlakyıldız ve zanlı Muhammed Gemici’nin 26 Mart 2012 tarihinde Dikmen-Taşkent anayolu üzerinde ortada herhangi bir neden yokken JB 451 ve GB 888 plakalı araçları birbirlerine çarpıştırarak 4 Nisan 2013 tarihinde polise kaza yaptıklarına dair yalan ifade verdiklerini açıkladı.
Polis, zanlılar hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, zanlıların polise benzer iki olayla ilgili daha ifade verdiğinin tespit edildiğini ve aranan suç ortakları olduğunu dile getirdi.
Zanlıların organize bir şekilde davrandıklarına dair bilgi edindiklerini açıklayan polis, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

Soruşturma devam ediyor
Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen duruşmada, mahkeme, tüm zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Erol Yemenici ve zanlı Bekir Erişmen’in avukatı, zanlıların tüm suçlamaları reddettiğini söyledi.
Zanlı Erol Yemenici, zanlı Bekir Erişmen, zanlı Ümit Parlakyıldız ve zanlı Muhammed Gemici, pazartesi günü yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King