Plajlarda geçen yılın bereketi yok

14
Plajlarda geçen yılın bereketi yok

Nadire KRAŞLIOĞLU

Ağustos ayının bunaltıcı sıcaklarının yaşandığı şu günlerde dün bazı vatandaşlar hafta sonu tatilini Mağusa bölgesinin gözde sahillerinde geçirirken bazı vatandaşlar ise tüm gün klima çalıştırarak evlerinde serinlemeye çalıştı. Sıcak hava nedeni ile Mağusa bölgesinde Glapsides ve Palm Beach sahilleri serinlemeye çalışan vatandaşlar sayesinde nispeten doldu. Bazı plajlarda ise geçen yılın aynı dönemine göre insan sayısında ciddi azalma var. Mağusa bölgesindeki plaj işletmecileri geçmiş yıllara oranla bu sezon gelen müşteri sayısında düşüş olduğuna dikkati çekerken bu durumun Kalecik’teki petrol sızıntısı ile bağlantılı olduğunu öne sürdü.

Kalecik işleri aksattı
Kalecik’te 16 Temmuz tarihinde meydana gelen çevre felaketi nedeni ile Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin “Mağusa bölgesinde denizlere girilmemesi gerektiği” yönündeki açıklamaların vatandaşı tedirgin ettiğini belirten işletme sahipleri, Başbakan Sibel Siber tarafından sahillerin temiz olduğuna dair yapılan açıklamanın gecikmeli olduğunu savundu. Denizlere gelenlerin daha çok turistler olduğuna işaret eden işletme sahipleri, vatandaşın açıklamalar nedeni ile aklının karıştığını ileri sürdü.


Aşırı sıcak havadan bunalan halk, hafta sonu tatilini Mağusa’nın gözde sahili Galpsides’te serinlemeye çalışarak geçirdi