07 Aralık 2016

Pistte zafer Canbulat ve YDK’nın

Pistte zafer Canbulat ve YDK’nın
Haber İçi Üst

Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde iki gün süren yarışlar sonunda kızlarda Canbulat Özgürlük şampiyon olurken, Yakın Doğu ikinci, Şht. Turgut da üçüncü oldu. Erkeklerde ise zafere Yakın Doğu ulaşırken, Şht. Turgut ikinciliği, Oğuz Veli de üçüncülüğü elde etti

 Kızlarda 23, erkeklerde ise toplam 24 okulun mücadele ettiği Ortaokullararası (Yıldızlar) Atletizm Eleme Birinciliği’nde ilk 7’ye kalan okullar 6-7 Mayıs tarihlerinde yapılacak Final yarışlarında bir kez daha boy gösterecek

Okan KARADEMİR

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Ortaokullararası  (Yıldızlar) Atletizm Birinciliği Eleme Yarışları dün yapılan ikinci gün müsabakalarıyla tamamlandı.
Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde iki gün boyunca yoğun sıcak altında, zaman zaman sporcuların zor anlar yaşadığı yarışlar büyük çekişmeye sahne oldu.
Kızlarda 23, erkeklerde ise toplam 24 okulun mücadele ettiği yarışların ilk gününü de önde kapatan, kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu 477, erkeklerde ise Yakın Doğu Koleji 572 puanla zafere ulaşan okullar oldu.
Kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu’nun arından Yakın Doğu Koleji 465 puanla ikinciliği elde ederken, Şht. Turgut Ortaokulu da 399 puanla üçüncü oldu.
Erkeklerde ise açık ara şampiyonluğa ulaşan Yakın Doğu Koleji’nin ardından Şht. Turgut Ortaokulu 491 puanla ikinci, Oğuz Veli Ortaokulu da 395 puanla üçüncülüğü elde etti
Eleme yarışlarının tamamlanmasıyla ilk 7’ye kalan okullar 6-7 Mayıs tarihlerinde Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde yapılacak olan Final yarışlarında bir kez daha boy gösterecek.
Final müsabakalarında şampiyon olacak olan okullar ülkemizi Türkiye Ortaokullararası (Yıldızlar) Atletizm Finalleri’nde temsil edecek.

2. gün alınan sonuçlar:

Kızlar

300 m  
1.Tanya Öztürk  OVO  47,13
2.Ayça Sağaltıcı  CÖO  47,26
3.Aysu Altay  TMK  47,30
800 m  
1.İrem Alyagut  CÖO  2:48,26
2.Cansu Kuru  ŞTO  2:48,97
3.Nezihat Doygunel  YDK  2:50,34
Uzun Atlama  
1.Milenay Günsoy  YDK  4,99
2.Çiğde Kahvecioğlu  TMK  4,81
3.Havva Hüdan  LK  4,63
Cirit Atma  
1.Enise Kaya  CÖO  28,05
2.Gizem Armutlu  OVO  26,41
3.Semray Topal  YDK  25,50
Disk Atma  
1.Zeliha Ersöz  CÖO  30,28
2.Sude Kadıoğlu  YDK  25,79
3.Sude Saraç  ŞTO  24,02
4×100 m Bayrak  
1. Yakın Doğu Koleji  56,32
2. Canbulat Özgürlük Ortaokulu  56,42
3. Şht. Turgut Ortaokulu  58,33

Erkekler

300 m  
1.Turan Cenk  YDK  37,48
2.Yiğitcan Ayaz  OVO  41,84
3.Emircan Bektaş  ŞTO  42,40
800 m  
1.Fahri Erbulak  YDK  2:17,86
2.Zihni Temelci  ŞTO  2:20,58
3.Can Alex Kalkan  OVO  2:25,81
Uzun Atlama  
1.Mustafa Yorulmaz  YDK  5,39
2.Ali Tahir Kayabaşı  LYL  5,35
3.Mehmet Zorlu  GMTMK  5,33
Disk Atma  
1.Mihai Mustafa  ŞTO  37,77
2.Feridun Canselen  YDK  34,88
3.Engin Can Dırağan  ÇO  25,80
Cirit Atma  
1.İbrahim Çelik  EL  35,97
2.Mehmet Paralik  YDK  35,49
3.Mustafa Çetin  OVO  33,72
4×100 m Bayrak 
1.Yakın Doğu Koleji  49,57
2.Şht. Turgut Ortaokulu  50,96
3.Çanakkale Ortaokulu  52,79

Takımsal klasman ve finallere kalan okullar

Kızlar
OKUL  PUAN
1.Canbulat Özgürlük Ortaokulu  477
2.Yakın Doğu Koleji  465
3.Şht. Turgut Ortaokulu  399
4.Oğuz Veli Ortaokulu  379
5.Levent Kolej  320
6.Türk Maarif Koleji  289
7.Girne Amerikan Koleji  279

Erkekler
TAKIM  PUAN
1.Yakın Doğu Koleji  572
2.Şht. Turgut Ortaokulu  491
3.Oğuz Veli Ortaokulu  395
4.Mehmetçik Ortaokulu  375
5.Çanakkale Ortaokulu  361
6.Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu  300
7.Bayraktar Türk Maarif Koleji  290

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil