07 Aralık 2016

Pistte fırtına gibi estiler

Pistte fırtına gibi estiler
Haber İçi Üst

Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde iki gün boyunca devam eden yarışlar sonunda küçüklerde 23 Nisan İlkokulu ve gençlerde Kurtuluş Lisesi hem kızlarda hem de erkeklerde zirvede yer alarak çifte zafer yaşarken, yıldız kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu, yıldız erkeklerde ise Yakın Doğu Koleji şampiyonluğa ulaşan okullar oldu

Yarışların ikinci gününde de 3 rekor kırılırken, 1 rekor da egale edildi. İlkokul erkeklerde Saffet Özmenek 100 metrede, yıldız kızlarda Ayça Sağaltıcı 300 metrede ve genç erkeklerde Kaan Savaşkan 300 metre engellide yeni rekorların sahipleri oldu. Genç kızlarda ise Aysu Yüksekbaş cirit atmada kendisine ait rekoru egale etti

Yarışlar sonunda şampiyonluğa ulaşan 23 Nisan İlkokulu, yıldız kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu ve yıldız erkeklerde Yakın Doğu Koleji ile ek kontenjanla ikinci olan Şht. Turgut Ortaokulu 22-23 Mayıs tarihlerinde Kayseri’de, gençlerde ise çifte zafer yaşayan Kurtuluş Lisesi 16-17 Mayıs tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecek Türkiye finallerinde ülkemizi temsil edecek

Okan KARADEMİR

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 2012-2013 Öğretim Yılı Okullar Atletizm Birinciliği final müsabakaları tamamlandı.
Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde iki gün boyunca devam eden yarışlar sonunda favori okullar şampiyonluğa ulaştı.
Küçüklerde 23 Nisan İlkokulu ve gençlerde Kurtuluş Lisesi hem kızlarda hem de erkeklerde zirvede yer alarak çifte zafer yaşadı.
Yıldız kızlarda ise Canbulat Özgürlük Ortaokulu ile yıldız erkeklerde Yakın Doğu Koleji şampiyonluğa ulaşan okullar oldu.
Finallerde şampiyonluğa ulaşan okullar ile sadece ortaokul erkeklerde ek kontenjanla ikinci olan Şht. Turgut Ortaokulu ülkemizi Türkiye finallerinde temsil edecekler.

23 Nisan’da çifte mutluluk
İlkokullarda yarışların ilk gününde Gönyeli ile 23 Nisan büyük çekişme içine girerken, ikinci gün sonunda 23 Nisan İlkokulu hem kızlarda hem de erkelerde şampiyonluğa ulaşarak büyük mutluluk yaşadı.
Kızlarda Gönyeli İlkokulu ikinci olurken, Akova İlkokulu da üçüncülük kupasının sahibi oldu.
Erkeklerde ise ikinciliği Lefke İstiklal İlkokulu üçüncülüğü de Şht. Hasan Cafer İlkokulu elde etti.

Yıldızlarda şampiyon Canbulat ve YDK
Ortaokul kızlarda Canbulat Özgürlük erkeklerde ise Yakın Doğu Koleji zafere ulaştı.
Kızlarda ilk günü YDK ile eşit puanda tamamlayan Canbulat Özgürlük Ortaokulu ikinci gün sonunda birinciliğe ulaştı. Yakın Doğu Koleji ikinci, Şht. Turgut Ortaokulu da üçüncü oldu.
Erkeklerde ise Yakın Doğu Koleji açık ara şampiyonluğa ulaşırken oldu, Şht. Turgut Ortaokulu ikincilik, Oğuz Veli Ortaokulu da üçüncülük kupasını kaldırdı.

Kurtuluş’tan çifte zafer
Liselerde hem kızlarda hem de erkelerde ilk günü de önde kapatan Kurtuluş ikinci gün sonunda pistten çifte zaferle ayrıldı.
Kızlarda Levent Koleji ikinci, Namık Kemal Lisesi de üçüncü oldu. 
Erkeklerde ikinciliği Yakın Doğu Koleji, üçüncülüğü de Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi kazandı.

2’nci günde 3 rekor 1 egale
Yarışların ilk gününde kırılan 3 rekorun ardından ikinci günde de pistten 3 rekor çıkarken, 1 rekor da egale edildi.
İlkokul erkeklerde ferdi yarışan Saffet Özmenek 100 metrede 13.96, yıldız kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu’ndan Ayça Sağaltıcı 300 metrede 45.97 ve genç erkeklerde Kurtuluş Lisesi’nden Kaan Savaşkan 300 metre engellide 41. 63’lük dereceleriyle yeni rekorların sahipleri oldu.
Yakın Doğu Koleji’nden Aysu Yüksekbaş ise genç kızlar cirit atmada kendisine ait 32.48 metrelik rekor derecesini egale etti.

Küçükler ve yıldızlar Kayseri’de, gençler Trabzon’da
Yarışlar sonrasında küçüklerde çifte zafer yaşayan 23 Nisan İlkokulu, yıldız kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu, yıldız erkeklerde ise Yakın Doğu Koleji ile Şht. Turgut Ortaokulu 22-23 Mayıs tarihlerinde Kayseri’de, gençlerde ise çifte şampiyonluk yaşayan Kurtuluş Lisesi 15-16 Mayıs tarihlerinde Trabzon’da gerçekleşecek Türkiye finallerinde ülkemizi temsil edecek.

Takımsal Klasman

Küçük Kızlar
1.23 Nisan İlkokulu  3462
2.Gönyeli İlkokulu  3265
3.Akova İlkokulu  2896
4.Şht. Osman Ahmet İlkokulu  2883
5.Lapta İlkokulu  2721
6.Şht.Hasan Cafer İlkokulu  2685

Küçük Erkekler
1.23 Nisan İlkokulu  3181 
2.Lefke İstiklal İlkokulu  2959 
3.Şht.Hasan Cafer İlkokulu  2922 
4.Gönyeli İlkokulu  2586 
5.Özgürlük İlkokulu  2389 
6.Lapta İlkokulu  2142 

Yıldız Kızlar
1.Canbulat Özgürlük Ortaokulu  480
2.Yakın Doğu Koleji  448
3.Şht. Turgut Ortaokulu  407
4.Oğuz Veli Ortaokulu  402
5.Levent Kolej  364
6.Girne Amerikan Koleji  289
7.Türk Maarif Koleji  205

Yıldız Erkekler
1. Yakın Doğu Koleji  604
2. Şht. Turgut Ortaokulu  456
3.Oğuz Veli Ortaokulu  425
4.Mehmetçik Ortaokulu  382
5.Çanakkale Ortaokulu  356
6.Bayraktar Türk Maarif Koleji  318
7.Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu  302

Genç Kızlar
1.Kurtuluş Lisesi  594
2.Levent Kolej  481
3.Namık Kemal Lisesi  430
4.Atatürk Meslek Lisesi  352
5.Bülent Ecevit Anadolu Lisesi  317
6.Yakın Doğu Koleji  310
7.19 Mayıs Türk Maarif Koleji  237

Genç Erkekler 
1.Kurtuluş Lisesi  742
2.Yakın Doğu Koleji  674
3.DR. Fazıl Küçük Endüstri ML  640
4.Namık Kemal Lisesi  599
5.Atatürk Meslek Lisesi  528
6.Erenköy Lisesi  450
7.Sedat Simavi Endüstri ML  142

 

23 NİSAN’DAN ÇİFTE MUTLULUK… 23 Nisan İlkokulu hem kızlarda hem de erkeklerde birinci olarak çifte mutluluk yaşadı

CANBULAT 5. KEZ… Yıldız kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu üst üste 5. kez şampiyonluğa ulaşırken, mutluluklarını dans ederek kutladılar

YDK FARK YAPTI… Yıldız erkeklerde Yakın Doğu Koleji açık ara şampiyonluğa ulaştı

 

KURTULUŞ’TAN ÇİFTE ZAFER… Gençlerde Kurtuluş Lisesi hem kızlarda hem de erkeklerde çifte zafer yaşadı

 

KURTULUŞ ERKEKLERİNİN 10. ZAFER… Genç erkelerde Kurtuluş Lisesi 10. kez üst üste şampiyonluğa ulaşarak kırılması zor bir rekora imza attı

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

havadis gazetesi reklam