Hasan Ruso Atletizm Finalleri’nde yıldız kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu, yıldız erkeklerde Şht. Turgut Ortaokulu, genç kızlarda Atatürk Meslek Lisesi ve genç erkeklerde Kurtuluş Lisesi ilk sırayı elde etti
Okan KARADEMİR
KKTC Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği Hasan Ruso Atletizm Finalleri dün yapılan ikinci gün müsabakalarıyla tamamlandı.
Lefkoşa Atatürk Stadyumu Tartan Pisti’nde yer alan ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Okullar Atletizm Yarışmaları için ön hazırlık niteliği taşıyan yarışlara az sayıda okul katıldı.
İki gün süren yarışlar sonrasında yıldız kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu, yıldız erkeklerde Şht. Turgut Ortaokulu, genç kızlarda Atatürk Meslek Lisesi ve genç erkeklerde Kurtuluş Lisesi ilk sırayı elde etti.
Yarışta dereceye giren okullara ödülleri Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç ve diğer federasyon yetkilileri tarafından verildi.
Ferdi sonuçlar:
Yıldız Kızlar
100 m
1.Işılay Şengil CÖO 13,88
2.Nimet Ceylan ŞTO DSQ
300 m
1.Ayça Sağdıç CÖO 49,22
2.Buse Savaşkan ŞTO 50,50
800 m
1.Aysu Altay TMK 2:41,30
2.Ayşe Sağaltıcı CÖO 2:55,54
3.Cansu Kuru ŞTO 2:58,74
1500 m
1.İrem Alpagut CÖO 6:12,87
2.Naciye Akarcan ŞTO 6:17,61
100 m Engelli
1.Iraz Cabbar CÖO 18,93
2.Altan Büyükoğlu ŞTO 19,94
Uzun Atlama
1.Nimet Ceylan ŞTO 4,52
2.Işılay Şengül CÖO 4,19
Yüksek Atlama
1.Buse Savaşkan ŞTO 1,49
2.Fatma Usta CÖO 1,20
Gülle Atma
1.Sude Saraç ŞTO 9,08
2.Hande Şahin CÖO 8,74
Disk Atma
1.Zeliha Ersöz CÖO 22,00
2.Sude Saraç ŞTO 20,97
Cirit Atma
1.Emine Kaya CÖO 30,01
2.Neziha Kurt ŞTO 21,47
4x100m Bayrak
1.CÖO 58,37
2.ŞTO 58,41
Yıldız Erkekler
100 m Engelli
1.Kubilay Tok ŞTO 17,26
300 m
1.Turan Cenk YDK 42,37
2.Emircan Sağdıç ŞTO 45,62
Uzun Atlama
1.Kubilay Tok ŞTO 5,23
Üç Adım Atlama
1.Hasan Bilgiç ŞTO 10,40
Gülle Atma
1.Mihai Mustafa ŞTO 10,14
Disk Atma
1.Mihay Mustafa ŞTO 28,06
Cirit Atma
1.Halil Özer ŞTO 32,50
Genç Kızlar
100 m
1.Hatun Doğan KL 13,53
2.Çilem Nalbant AML 14,30
200 m
1.Melis Eral AML 30,77
400 m
1.Cebriye Kuşçu KL 70,96
2.Meliz Deral AML 71,73
800 m
1.Sümeyra Atış AML 3:11,74
1500 m
1.Ayşe Bulut AML 6:54,58
300 m Engelli
1.İzel Alemdar AML 62,23
Uzun Atlama
1.Cemile Gülsev AML 3,35
Yüksek Atlama
1.İzel Alemdar AML 1,30
Üç Adım Atlama
1.Çilem Nalbant AML 9,55
Sırıkla Yüksek Atlama
1.Sahil Beyaz KL 2,20
Gülle Atma
1.Melis Dinçli KL 8,57
2.Ceyda Oğuz AML 6,36
Disk Atma
1.Ceyda Oğuz AML 18,39
Cirit Atma
1.Narin Özyiğit AML 18,72
Genç Erkekler
100 m
1.Dinçer Şöföroğlu YDK 11,69
2.Azat Tip KL 11,70
3.Mehmet Sezergül AML 12,59
200 m
1.Mehmet Sezergül AML 27,19
2.Ertan Ersan LK 27,21
3000m
1.Münür Cavuş AML 10:38,80
400 m
1.Cenker Yazar AML 61,13
2.Ekrem Madenci KL 61,75
800 m
1.Berkem Nurdal AML 2:36,37
1500 m
1.Zafer Atikoğlu KL 5:05,45
2.Münür Çavuş AML 5:07,53
110 m Engelli
1.Kaan Savaşkan KL 16,26
2.Halil Mumin LK 20,95
300 m Engelli
1.Kaan Savaşkan KL 42,33
Uzun Atlama
1.Ali Öztürk LK 5,53
2.Sena Yalınaltınok TMK 5,49
Yüksek Atlama
1.Zekai Serdar KL 1,50
Üç Adım Atlama
1.Sena Yalın Altınok TMK 12,21
2.Tolunay Savaşkan KL 11,38
3.Erde Mercanhan AML 11,21
Sırıkla Yüksek Atlama
1.Cihad Şakır KL 2,60
Gülle Atma
1.Mehmet Gürdeniz LK 15,16
2.Doğuş Tüm KL 11,46
3.İbrahim Özkoççatlı AML 9,28
Disk Atma
1.Mehmet Gürdeniz LK 32,11
2.İbrahim Özkoççatlı AML 22,46
Takımsal Klasman
Yıldız Kızlar
1.Canbulat Özgürlük Ortaokulu 394
2.Şht. Turgut Ortaokulu 355
3.Tür Maarif Koleji 35
Yıldız Erkekler
1. Şht. Turgut Ortaokulu 246
2.Yakın Doğu Koleji 68
Genç Kızlar
1.Atatürk Meslek Lisesi 268
2.Kurtuluş Lisesi 129
Genç Erkekler
1.Kurtuluş Lisesi 347
2.Atatürk Meslek Lisesi 269
3.Levent Kolej 206
4.Türk Maarif Koleji 83
5.Yakın Doğu Koleji 52