10 Aralık 2016

Pistte Favoriler Gözdağı Verdi

Pistte Favoriler Gözdağı Verdi
Haber İçi Üst

Hasan Ruso Atletizm Finalleri’nde yıldız kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu, yıldız erkeklerde Şht. Turgut Ortaokulu, genç kızlarda Atatürk Meslek Lisesi ve genç erkeklerde Kurtuluş Lisesi ilk sırayı elde etti

Okan KARADEMİR

KKTC Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği Hasan Ruso Atletizm Finalleri dün yapılan ikinci gün müsabakalarıyla tamamlandı.
Lefkoşa Atatürk Stadyumu Tartan Pisti’nde yer alan ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Okullar Atletizm Yarışmaları için ön hazırlık niteliği taşıyan yarışlara az sayıda okul katıldı.
İki gün süren yarışlar sonrasında yıldız kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu, yıldız erkeklerde Şht. Turgut Ortaokulu, genç kızlarda Atatürk Meslek Lisesi ve genç erkeklerde Kurtuluş Lisesi ilk sırayı elde etti.
Yarışta dereceye giren okullara ödülleri Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç ve diğer federasyon yetkilileri tarafından verildi.

Ferdi sonuçlar:

Yıldız Kızlar
100 m
1.Işılay Şengil  CÖO  13,88
2.Nimet Ceylan  ŞTO  DSQ
300 m  
1.Ayça Sağdıç  CÖO  49,22
2.Buse Savaşkan  ŞTO  50,50
800 m  
1.Aysu Altay  TMK  2:41,30
2.Ayşe Sağaltıcı  CÖO  2:55,54
3.Cansu Kuru  ŞTO  2:58,74
1500 m  
1.İrem Alpagut  CÖO  6:12,87
2.Naciye Akarcan  ŞTO  6:17,61
100 m Engelli  
1.Iraz Cabbar  CÖO  18,93
2.Altan Büyükoğlu  ŞTO  19,94
Uzun Atlama  
1.Nimet Ceylan  ŞTO  4,52
2.Işılay Şengül  CÖO  4,19
Yüksek Atlama  
1.Buse Savaşkan  ŞTO  1,49
2.Fatma Usta  CÖO  1,20
Gülle Atma  
1.Sude Saraç  ŞTO  9,08
2.Hande Şahin  CÖO  8,74
Disk Atma  
1.Zeliha Ersöz  CÖO  22,00
2.Sude Saraç  ŞTO  20,97
Cirit Atma  
1.Emine Kaya  CÖO  30,01
2.Neziha Kurt  ŞTO  21,47
4x100m Bayrak  
1.CÖO  58,37
2.ŞTO  58,41

Yıldız Erkekler
100 m Engelli  
1.Kubilay Tok  ŞTO  17,26
300 m  
1.Turan Cenk  YDK   42,37
2.Emircan Sağdıç  ŞTO  45,62
Uzun Atlama  
1.Kubilay Tok  ŞTO  5,23
Üç Adım Atlama  
1.Hasan Bilgiç  ŞTO  10,40
Gülle Atma  
1.Mihai Mustafa  ŞTO  10,14
Disk Atma  
1.Mihay Mustafa  ŞTO  28,06
Cirit Atma  
1.Halil Özer  ŞTO  32,50

Genç Kızlar
100 m
1.Hatun Doğan  KL  13,53
2.Çilem Nalbant  AML  14,30
200 m  
1.Melis Eral  AML  30,77
400 m  
1.Cebriye Kuşçu  KL  70,96
2.Meliz Deral  AML  71,73
800 m  
1.Sümeyra Atış  AML  3:11,74
1500 m  
1.Ayşe Bulut  AML  6:54,58
300 m Engelli  
1.İzel Alemdar  AML  62,23
Uzun Atlama  
1.Cemile Gülsev  AML  3,35
Yüksek Atlama  
1.İzel Alemdar  AML  1,30
Üç Adım Atlama  
1.Çilem Nalbant  AML  9,55
Sırıkla Yüksek Atlama  
1.Sahil Beyaz  KL  2,20
Gülle Atma  
1.Melis Dinçli  KL  8,57
2.Ceyda Oğuz  AML  6,36
Disk Atma  
1.Ceyda Oğuz  AML  18,39
Cirit Atma  
1.Narin Özyiğit  AML  18,72

Genç Erkekler
100 m    
1.Dinçer Şöföroğlu  YDK  11,69
2.Azat Tip  KL  11,70
3.Mehmet Sezergül  AML  12,59
200 m  
1.Mehmet Sezergül  AML  27,19
2.Ertan Ersan  LK  27,21
3000m  
1.Münür Cavuş  AML  10:38,80
400 m  
1.Cenker Yazar  AML  61,13
2.Ekrem Madenci  KL  61,75
800 m  
1.Berkem Nurdal  AML  2:36,37
1500 m  
1.Zafer Atikoğlu  KL  5:05,45
2.Münür Çavuş  AML  5:07,53
110 m Engelli  
1.Kaan Savaşkan  KL  16,26
2.Halil Mumin  LK  20,95
300 m Engelli  
1.Kaan Savaşkan  KL  42,33
Uzun Atlama  
1.Ali Öztürk  LK  5,53
2.Sena Yalınaltınok  TMK  5,49
Yüksek Atlama  
1.Zekai Serdar  KL  1,50
Üç Adım Atlama  
1.Sena Yalın Altınok  TMK  12,21
2.Tolunay Savaşkan  KL  11,38
3.Erde Mercanhan  AML  11,21
Sırıkla Yüksek Atlama  
1.Cihad Şakır  KL  2,60
Gülle Atma  
1.Mehmet Gürdeniz  LK  15,16
2.Doğuş Tüm  KL  11,46
3.İbrahim Özkoççatlı  AML  9,28
Disk Atma  
1.Mehmet Gürdeniz  LK  32,11
2.İbrahim Özkoççatlı  AML  22,46

Takımsal Klasman

Yıldız Kızlar
1.Canbulat Özgürlük Ortaokulu  394
2.Şht. Turgut Ortaokulu  355
3.Tür Maarif Koleji  35

Yıldız Erkekler
1. Şht. Turgut Ortaokulu  246
2.Yakın Doğu Koleji  68

Genç Kızlar
1.Atatürk Meslek Lisesi  268
2.Kurtuluş Lisesi  129

Genç Erkekler
1.Kurtuluş Lisesi  347
2.Atatürk Meslek Lisesi  269
3.Levent Kolej  206
4.Türk Maarif Koleji  83
5.Yakın Doğu Koleji  52

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil