En Üst

29 Mart 2017

Phone 5S, 8 Megapiksel Kamera ile mi Geliyor?

Haber İçi Üst

iPhone 5S ve iPhone 5C uzun zamandır mobil dünyanın gündemini meşgul ediyor. Her iki cihaz hakkında sızıntılar meydana geldi. Sızıntılarla ilgili başlıca kaynaklardan biri olan Japon blog sitesi Mac Otakara. Daha önce bu sitede iPhone 5S’in altın sarısı rengiyle geleceği söylenmişti. Sitenin yeni raporuyla birlikte bu iddia yeniden hortladı. Söylentilere göre iPhone 5S altın sarısı rengiyle gelecek. Raporda altın sarısı renk dışında iPhone 5S’in 8 megapiksel kamerada kalacağı yer alıyor. Bu kameranın daha geniş diyaframa sahip olacağı ve böylece daha fazla ışığı alacağı söylenenler arasında. Bu iddianın merkezinde KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo var. Ming-Chi Kuo’ya göre iSight kamera 8 megapiksel de kalacak, ancak daha gelişmiş olacak. 

Raporda yazana göre Home düğmesi üstündeki dikdörtgen işareti kaldırılacak. Burada yeni safir kaplı parmak izi sensörünün yer alacağı ileri sürülüyor. Bir taraftan iPhone 5S’e ait olduğu iddia edilen sızıntı parça fotoğrafları renk konusunda ipucu veriyordu. Fotoğraflarda altın sarısı olarak tanımlanan renk bronz ya da şampanya rengi olarak yorumlanmıştı. Apple’ın yeni A7 sistem çipinden güç alacak olan iPhone 5S’le ilgili daha önce yorumlar yapılmıştı. Apple’ın her yeni iPhone’da kamerayı biraz daha geliştirdiği göz önüne alınarak, 8 megapiksel yerine daha yüksek megapikselli kameranın olacağı da ileri sürülüyor. iOS 7′de ortaya çıkan kod ise iPhone 5S’in yavaş çekim moduna sahip olacağını gösteriyordu. Apple genel olarak her yeni iPhone modelinde o iPhone’a özel ancak eski modellerde olmayan özellik sunuyor ki, yavaş çekim modu da bu özelliklerden biri olabilir.

Bunlara dahil olarak ucuz iPhone’un ise daha önce sızan ambalaj paketlerinde yazdığı gibi iPhone 5C adıyla çıkacağı ileri sürülüyor. İddiaların ne kadar gerçek olduğunu bilmiyoruz. Tüm soruların cevapları ise 10 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen Apple etkinliğinde yanıt bulacak.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King