En Üst

24 Temmuz 2017

Haber Üst

Petrol sızıntısının nedeni ve etkisi araştırılacak!

Petrol sızıntısının nedeni ve etkisi araştırılacak!
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, sızıntının yarattığı deniz kirliliğini incelemek ve gerekli önlemleri belirlemek amacıyla Türkiye’den 3, KKTC’den de 1 kişinin yer aldığı toplam 4 kişilik ekip, bugün çalışmaya başladı.
Çevre kirliliğinin boyutu, doğal yaşama etkisi, yayılma riski, risk bölgeleri ve muhtemel baş etme yöntemleri konusundaki çalışmalar için oluşturulan ekipte, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTU) Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kıdeyş, ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü akademisyenlerinden Prof. Dr. Semal Yemenicioğlu ile Dr. Hasan Örek, Yakın Doğu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu bulunuyor.
Arızanın nedenini araştıracak ekipte de Prof. Dr. Kahraman Albayrak, (ODTÜ Makina Mühendisliği), Doç. Dr. Serkan Dağ, (ODTÜ Makina Mühendisliği) Y.Doç. Dr. Eray Uzgören, (ODTÜ KKK Makina Mühendisliği), Y.Doç.Dr. Volkan Esat, (ODTÜ KKK Makina Mühendisliği) yer alıyor.
Açıklamada, Kalecik’te yaşanan petrol sızıntısının bilimsel açıdan da incelenmesi amacıyla uzman ve akademisyenlerden oluşturulan ekiplerin hazırlayacağı raporların bakanlığa sunulacağı belirtildi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App